Chilli křidýlka

27. října 2009 v 12:44 | Madla |  Maso hraje prim
Dostala jsem chuť zahrát si tak trošku na středověk a pro jednou si své jídlo sníst jen pomocí rukou. A k tomu jsou křidýlka jako stvořená. Nikdo se neurazí, když se nebudete způsobně snažit obrat kousíčky masa pomocí bojového tandemu vidličky a nože. Ne nadarmo se říká, že ruce jsou nástroj králů, tak je podďme zapojit do jídla, ať si můžeme brzy oblizovat prssty upatlané od pikantní marinády.

To hlavní, co budeme potřebovat je balení kuřecích křidýlek, my měli rodinné balení, cca necelých 900 gramů. Proč tolik, když zatím jíme jen my dva? Protože vždycky je lepší navařit víc a zbytky dát pěkně do mrazáku a když je nouze nejvyšší, a není kdy tancovat u plotny a sporáku, vytáhneme zásoby z mrazáku, šoupneme na chvilku do trouby a tradá. I u nás zhruba polovina množství křidélek vězí pěkně v hybernačním stavu a čeká na svou horkou chvilku v rozpálené náruči trouby.
Ale teď je teď a teď se vaří, tak pojďme do toho:
Balení kuřecích křidýlek už máme, tak jej pomocí ostrého nože otevřeme, křidýlka vyjmeme, opláchneme pod tekoucí vodou, osušíme pomocí papírové utěrky a odstraníme případná zbylá kouska pírek. Sušíme proto, aby nám marináda na mase pěkně držela. Křidýlka dáme do vhodné uzavíratelné nádoby, ve které se budou pěkně ráchat.
A co tedy na marinádu, když už tu je o ní řeč?
Do menší nalijeme:
2 lžíce oleje
2 lžíce tekutého medu
2 lžíce pálivé chilli omáčky
2 lžíce citronové šťávy
1 a 1/2 lžičky sušené citronové kůry (nebo čerstvé kůry z BIO citronu)
1 a 1/2 lžičky soli

Všechny přísady pomocí metličky pěkně rozmícháme, nalijeme na křidýlka, uzavřeme poklopem či něčím vhodným tak, aby bylo všechno pěkně utěsneněno a s celou nádobou pěkně do rytmu zatřeseme. Křidýlka se nám po tomto zemětřesení pěkně marinádou obalí ze všech světových stran a tak je po dáme na pár hodin (nejlépe přes noc) uklidnit do chladu ledničky. a až na ně dostaneme chuť, či až přijde čas oběda, vezmemem milá křidýlka, rozpálíme troubu na 200 stupňů a naskládáme je do vhodného pekáčku tak, aby se ani jeden pařátek nepřekrýval. Zbylou marinádu nevyléváme, budeme ji ještě potřeobovat na potírání. Křidýlka šoupneme do rozpáleného chřtánu trouby a jdeme tak dvacet minut až půl hodinky dělat pro změnu něco užitečného .

Na křidýlka ale nezapomínáme a čas od času je pomocí perouťky potřeme zbylou marinádou.
Po oněch dvaceti až třiceti minutách by měla být křidýlka krásně lesklá a pěkně vypečená.
Můžeme je servírovat jen tak, se zeleninou a čerstvým pečivem, nebo si k nim udělat nějakou dobrou přílohu. U nás se jedlo jednoduše, jen s černým celozrnným (ten byl pro mě) a býlím chlebem (pro manžela), k tomu nakládané kozí rohy a byla to bašta.
Dáte si?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama