Hermelín v podzimním kabátku

23. října 2009 v 14:24 | Madla |  Sýrové variace
Miluju sýry. Královnou sýrů je sice Francie, výbornou pověst mají i sýry švýcarské a italské, ale neměli bychom zapomínat ani na jejich české kolegy. Sýry se dají všemožně kombinovat, s masem, zeleninou, ba i ovocem. Kvalita nejvíce vynikne sama o sobě, jen tak, na talířku ozdobeném nějakou dobrou zeleninou, či hroznem vína a sklenkou bílého vína. Ale u některých sýrů se člověk neprohřeší vůči dobrému mravu, když si tu a tam pomůže horkem - ať z grilovací mřížky, či jen obyčejné trouby. A nemohu opomenout nejoblíbenější přípravu sýra - a tou je smažení. Obligátní smažák osobně vůbec nevyhledávám, nechutnal mi nikdy a asi se to nezmění. Když už chci sýru udělat horkou olejovou lázeň, obleču do kabátku z trojobalu třeba voňavé tvarůžky.
Ale dnes to nebude o smažení, hermelínu se podíváme na zoubek pomocí doruda rozpálené trouby.
Snažím se u nás doma, abychom měli alespoň dvakrát do týdne bezmasé jídlo a tentokrát se obětí mých kulinářských choutek stal český král sýrů - tedy Hermelín.

A protože mám doma malé a velice čilé miminko, receptura a ingredience jsou velmi jedoduché, ba skrovné, výsledek ale přesto nezklame.

Takže si nachystáme:

tolik malých hermelínů, kolik počítáme strávníků
trošku pálivé papriky
nahrubo nasekaný česnek podle vlastní chuti (já zvolila tak dva velké stroužky na jeden hermelínek)
listové těsto (pro dva strávníky stačí polovina, tj. asi 200 gramů)
1 rozšlehané vejce

A pustíme se do expresně rychlé přípravy, ať si můžeme brzo pochutnávat.
Nejprve si rozpálíme troubu na 200 stupňů. Poté si vyválíme listové těsto (línější a praktičtější z nás nepohrdnou již koupeným vyváleným polotovarem). Těso vyválíme na hladkou moukou pomoučené ploše asi na tloušťku 2 mm. Když to bude o trošku víc, nikdo nám hlavu neutrhne.
Z rozváleného těsta střihneme tolik kabátků, kolik máme hermelínů, potažmo strávníků. Stříháme bez metru a bez krejčovské panny, prostě jen těsto rozkrojíme na požadovaný počet čtverců. Těstové kabátky musí být dostatečně veliké, aby se do nich celý hermelín pohodlně vešel a nefoukal mu horký vítr na sýrové tělo. Po této krejčovské epizodě si vezmeme tolik stroužků, kolik uznáme za vhodné (u nás na jeden hermelínek padly dva veliké stroužky) a oloupeme je a nasekáme nahrubo.

A teď půjde do tuhého:
Takže si na každý kabátek položíme malý hermelín, okraje čtverce (či jiného tvaru, který nám vyšel) potřeme rozšlehaným vejcem.

Posypeme podle chuti pálivou paprikou.

A posypeme nahrubo nakrájeným česnekem. S velikostí jednotlivých plátků si vážně hlavu neděláme. Česnek ztratí pečením svou štiplavost a sýr jen decentně ovoní.

A teď už můžeme celý hermelín obléct do slušivého stejnokroje z listového těsta.

Pěkně jej zabalíme a utěsníme, ať nám z něj náhodou nic nevyteče.

Kabátek zababušeného hermelínu pěkně celý potřeme zbylým rozšlehaným vejcem, dáme jej na vhodný plech a strčíme do trouby vyhřáté na 200 stupňů.

Pečeme zhruba čtvrt hodinky až dvacet minut, prostě do té doby, než začnou sýrové balíčky krásně vonět a lákat nás svou dozlatova vypečenou barvou.

Nandáme na talíř a ještě horké konzumujeme. Můžeme podávat jen tak, nebo jako velký předkrm, se zeleninovou oblohou a bagetkou na zakosunutí. nebo si z hermelínu v podzimním kabátku uděláme parádní bezmasý oběd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama