Kuře předseda

13. října 2009 v 18:23 | Madla |  Maso hraje prim
Aneb jak zkombinovat celé kuře a bábovku. Kuře 100x jinak je oblíbené, tak proč to po 101 nezkusit takhle:

Budeme potřebovat:

1 menší kuře (váha kolem 1 kg, maximálně 1, 20 - takže žádné sumo )
koření dle chuti (já použila kari, sladkou a pálivou papriku, bílý pepř, sůl)
trošku vody na podlití kuřete
trošku oleje
klasickou bábovkovou formu (nejlépe se zavřeným prostředním výstupkem)

A jak na to?
Vezmeme celé vykuchané kuře, opláchneme jej pod tekoucí vodou, odřízneme biskupa a převislou kůži na spodní straně kuřete, libovolně jej okořeníme a posadíme jej spodní částí na prostřední výstupek bábovkové formy. Je lepší, když se jedná o formu s "dírou" uzavřenou, nevzniknou nám pak problémy při polévání kuřete vypečeným sósem. Kuře trošku pocákáme olejem, na dno bábovkové formy nalijeme trošku vody.
Vložíme jej do trouby rozpálené na 200 ◦C na spodní příčku a pečeme zhruba hodinu až hodinu a půl. Záleží samozřejmě na velikosti kuřete a výkonnosti trouby. Kuře průběžně potíráme (nejlépe to jde mašlovačkou) vypečenou šťávou ze dna bábovkové formy (podle potřeby doléváme vodu).

Takto připravené kuře má krásně zlatá křidélka a na vrchní části prsíček je trošku přičmoudlé, ale to je to, co na tomhle způsobu pečení kuřete miluju. Jedná se vlastně o klasicky pečené kuře, jen s tím rozdílem, že je krásně vypečené, protože se zbytečně "nerochní" ve šťávě. Má půjčená bábovková forma bohužel půvabům kuřete příliš neprospívá, ale moje maminka nám takto kuře připravovala v krásné kameninové bábovkové formě a ta kuřátku slušela parádně.A proč "kuře předseda"? Protože kuře si v bábovkové formě sedí se založenými pařátky jako předseda na schůzi J

Tak s humorem do toho a půl je hotovo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama