Rozmarýnové kuře s hruškami

12. listopadu 2009 v 8:32 | Madla |  Maso hraje prim
Mám novou posedlost. Hrušky. Miluju je. I když je jich opravdu hodně, zjistila jsem, že s hruškami se dá docela kretivně vyhrát tak, že vás nikdy neomrzí. Mě tedy ještě neomrzely a zvláště v kombinaci s masem. Je to prostě balada...a nejen pro banditu. Koho nebaví tradiční hrušky ve sladkých kombinacích, nechť jim dá šanci vyniknout s masem, nebo s čarovnou chutí sýra s modrou plísní. Nebo s obojím. Tak je tomu v tomto receptu.

Na kuře s nevšední chutí budete potřebovat:

1 větší kuře, rozdělené na jednotlivé porce (nebo jen 4 větší stehna)
6 pevných, ale zralých hrušek, oloupaných, zbavených jádřince a nakrájených na čtvrtky
4 střední cibule, oloupané a nakrájené na čtvrtky
100 gramů sýra s modrou plísní, stačí i obyčejná Niva, rozdrobeného nebo nastrouhaného nahrubo
2 lžičky rozmarýnu
1/2 lžičky sladké papriky
sůl
půl hrnku (čtvrtlitrového) vody

Přípravu oběda zahájíme tím, že nakrmené a vhodně oblečené dítě svěříme nějaké plnoleté osobě, nejlépe babičce s letitou praxí A ačkoli máme sto chutí natáhnout si nohy nahoru, nebo se prostě jen tak položit mezi hračky a usnout s hlavou na hrající hvězdě, nedbáme na únavu a jako správná údernice se vrháme do práce. Jsme-li muž, nebo nemáme-li zatím děti, jenom zajásáme, ale stejně nám nezbyde nic jiného, než se také pustit do přípravy
Vezmeme si větší kuře, omyjeme jej pod tekoucí vodou, odstraníme přebytečnou kůži u krku, biskupa a prostě odstraníme všechno, co se nám na kuřeti nelíbí. Neodstraňujeme však všechno, neměli bychom potom co jíst.
Zkrášlené a omyté kuře osušíme, aby nám neklouzalo po pracovní desce a podle zvyklostí jej naporcujeme. Já používám kombinaci ostrého nože a nůžek na drůbež. Nůžkami stríhám kosti a nožem odřezávám kůži. Ale jak to děláte vy, nechám jen a jen na vás. Praktičtější z vás si rovnou koupí chlazená stehna a nemusí se s přípravou tak nimrat. Ale mě nějak zápas s neživou drůbeží baví...
Po porcovací mezihře si rozpálíme troubu na 200 stupňů a na pracovní desku pěkně jako vojáčky vyrovnáme koření, které budeme používat. Seřadíme si tedy rozmarýn a sladkou papriku a nesmíme opomenout ani sůl. Ta je přeci nad zlato... Každou kuřecí porci pěkně ze všech stran osolíme, lehce posypeme rozmarýnem a jen tak pro barvu přišrncneme trošku sladké papriky. Opravdu jen ždibet.

Okořeněné kuřecí porce vložíme do pekáčku, podlijeme půl hrnkem vody, zaklopíme a strčíme do horkého chřtánu trouby. Pečeme zhruba hodinu. Občas zkontrolujeme, podle potřeby přilijeme vodu a chutným výpekem občas polijeme kuřecí porce, aby se pěkně nasosaly voňavou šťávičkou.

Zatímco se kuře peče, zbavíme hrušky slupky, odstraníme jim jádřince a nakrájíme je na čtvrtky. Totéž provedeme i s cibulí, jen bez odstranění jádřinců
Když už je kuře zlatavé a omamně voní rozmarýnem, vhodíme k němu oloupané, jádřinců prosté a na čtvrtky nakrájené hrušky a také čtvrtky cibule. S aranžováním si hlavu nelámeme, pěkně to tam naházíme.

Zaklopíme a pečeme ještě zhruba čtvrt hodinky až dvacet minut, prostě do doby, než cibule a hrušky mírně zhnědnou a příjemně změknou. Zatímco se peče, nastrouháme si nahrubo sýr s modrou plísní. Nebo si ušetříme práci a místo struhadla zapojíme ruce a sýr jednoduše nadrobíme.

Nádherně vonící pekáček láká k ochutnání, ale my se ovládneme a všechnu tu manu nebeskou zasypeme rozdrobeným či nastrouhaným sýrem.
A ještě krátce zapečeme. Stačí pět minut. Sýr se roztaví a bude neodolatelným společníkem nejen hruškám, ale i cibulce a masu.

Servírujeme s libovolnou přílohou, já volila jen obyčejné vařené brambory, aby nic nerušilo překvapivý soulad chutí.

Voňavé masíčko láká nejen k nakousnutí.

Detail hrušky, zasnoubené s Nivou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama