Už je mi půl roku

6. listopadu 2009 v 8:35 | Madla |  Mí zlatí Příšeráci
Rostu jako z vody, ikdyž to není úplně přesné, protože zatím jsem vyjídal jenom mámu
Jsem veliké sluníčko, které se ale v momentě dokáže změnit v dokonalého ďáblíka. Už dva měsíce mám první dva zoubky, které mi zdobí dolní dáseň a občas se snažím zjistit, k čemu jsou...a vůbec, všechno je nejlepší hned ochutnávat.
A když jsem u toho ochutnávání, dnes mi maminka poprvé dala mrkvičku. Zpočátku mi moc nejela, pak jsem ale zjistil, že je to prima a po skončení krmení jsem vypadal takto:
Ani hrabě Drákula by se nemusel stydět za takovouhle vizáž
Ale hlavní je, že jsem byl spokojený a moc mi chutnalo.
Jinak se mám fajn, začínám konečně pořádně objevovat svět, už bych chtěl všechno umět, jenže mám ještě slabé nožičky a ručičky, takže se ještě moc dlouho neudržím v sedě a lézt mi ještě taky nejde. Vždycky když uvidím něco zajímavého (a že toho k objevování je), chci se k tomu odstat stůj co stůj a ono to moc nejde. A když, tak se místo dopředu posouvám kolínkama opačným směrem. No, není to k vzteku? Zatím mi jde lezení, jenom když jsem nahatý a to se mi líbí nejvíc.
Tady mě táta vyfotil, aby jste viděli, jak mi to sluší.
Už se moc těším, až budu moct baštit všechny ty dobré věci, které vaří máma. A taky až mě pořádně unesou nožky a budeme s mámou hrát na honěnou. Myslím, že za chvíli mě jen tak nechytne...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ed peo gers ed peo gers | E-mail | Web | 17. února 2010 v 0:10 | Reagovat

Mám jednu známou která stále kojí. Její holčička už běhá a začíná mluvit ,ale prakticky nezná co je to tuhá strava. Zatím se chová k sušenkám a podobným věcem spíš jako k hračkám. Sice to olizuje ,ale příliž nechápe ,že je to dobrota. A natož pak nějakou mrkvičku. Pokud je ,ale maminka taková kuchařka a cukrářka jako je Madla. Tak to ,asi dlouho nevydrží nedat svému dětátku něco ochutnat ? I když možná to mateřské mléko je pro dítě to nejlepší... :-)

2 Madla Madla | Web | 17. února 2010 v 8:21 | Reagovat

ed peo gers: Především děkuji za milý komentář a za chválu, ale především u cukrařiny mám ještě co dohánět, zatím je to spíš jen takové patlání  :-)
Jinak k tomu kojení a přikrmování - zavádění pevné stravy je doporučováno od ukončeného šestého měsíce věku, protože mateřské mléko nestačí již plně pokrýt nutriční nároky dítěte. I já plně kojila do Toníčkova půl roku, ale ke konci už mu to nestačilo, málo přibíral a měl pořád hlad. Co jsem začala s příkrmy, tak si jídlo doslova užívá, výská u něj radostí a všechno by ochutnával. Jinak "dospělácká" jídla ještě malému nedávám, na to si vážně bude muset ještě nějaký ten měsíc počkat.
Naprosto souhlasím s tím, že mateřské mléko je pro dítě to nejlepší, ale někdy už prostě nestačí požadavkům dítěte. I já ještě Toníčka kojím a budu ho kojit tak dlouho, dokud mu bude mlíčko chutnat.
pokud holčičce vaší známé stačí jen mléko od maminky a pěkně po něm prospívá, nezbývá to než obdivovat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama