Masové kuličky s česnekem, šmrnclé citrónem

8. prosince 2009 v 8:56 | Madla |  Maso hraje prim
Vánoce už nejen klepou, ale přímo buší na dveře, a i mou kuchyní se line vůně vanilky snoubené s kakaem a kokosem. A aby nás sladké orgie neutloukly svou jednotvárností, je příhodné občas zastavit příval sladkému aroma a narušit jej něčím lehce pikantním.
Tyto kuličky voní česnekem a létem a jsou pravým životabudičem pro ty, kteří jsou už trošku znuděni sladkou příchutí blížících se Vánoc.

Na vyletněně voňavé kuličky budeme potřebovat:

1/2 kila mletého masa (tentorkát raději tučnější)
1 malý bílý jogurt
na hrubo nasekaný česnek podle chuti (já zvolila pět velkých stroužků, ale klidně uberte či přidejte)
1 lžíci citronové kůry
šťávu z jednoho citronu
lžičku soli
trošku pepře (hlasuji pro bílý, ale vadit nebude ani jeho čený bratr)
strouhanku nebo dětskou krupičku na zahuštění

A pro začátek malé upozornění: pánev na smažení nechte klidně někde odpočívat, maso budeme upravovat v troubě. A abychom zvýšili míru lenosti a tím i přímo úměrně snížili počet špinavého nádobí na jednu mísu, v níž budeme všechno promíchávat, použijeme plech vystlaný papírem na pečení.
Tučnější směs mletého masa jsem použila z toho důvodu, aby se kuličky pěkně ze všech stran opekly a pustily tím pádem i přebytečný tuk, ale i přesto ho v nich zůstalo dost na to, aby byly krásně šťavnaté a chutné. Můj předpoklad vyšel a kuličky byly z trouby krásně vypečené, pustily spoustu přebytečného tuku (a díky absenci smažení žádný další nenasály) a pod křupavě vypečenou kůrkou se skrýval šťavnatý a chutný masový střed.

Taže směle do toho a půl je hotovo:

Vezměme si větší mísu, do které bez obav vyklopíme čerstvě mleté maso. K masu vyklopíme malý kelímek bílého jogurtu, přidáme lžíci citronové kůry, citronovou šťávuz z jednoho citronu a na hrubo nasekaný česnek. A také si rozpálíme troubu na 200 stupňů, protože ji za chvíli budeme potřebovat.
Ač vypadá krajně podezřele, dávat jogurt do mletého masa, tato troufalost se vám beze zbytku vyplatí. Jogurt masovou směs krásně zvlhčí a nemusíme přidávat ani další tekutinu a máme-li kvalitní hustý jogurt, není třeba ani masovou směs zahušťovat.
takže všechno potřebné už máme v míse, teď nám zbývá jen všechny přísady pěkně promíchat, aby se spojili v konzistentní celek. samozřejmě směs ještě osolíme a opepříme.
Z řádně propracované masové směsi tvarujeme malé kuličky, které klademe na pečícím papírem vyložený plech a klademe je do trouby rozpálené na 200 stupňů.
Velikost kuliček nechť je zcela ve vašich rukou, já dělala kuličky opravdu malé, asi ve velikosti kuliček hroznového vína.
Kuličky pečeme asi dvacet minut až půl hodiny, záleží na velikosti námi vypracovaných tvarů (ne vždy se povdou kuličky).
Vypečené kuličky sejmeme s plechu a ještě pro jistotu vložíme na talíř vystlaný papírovou utěrkou. Ta odsaje sebemenší stopu tuku a my budeme mít oběd či večeři takřka dietní.
Servírujeme polde chuti, třeba s hlaďoučkou brambrovou kaší a kopou zeleniny, nebo jen tak s chlebem. Kuličky jsou chutné především v teplém stavu, ale studené mají také něco do sebe.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama