Vajíčková zkouška - BIO nebo neBIO?

30. května 2010 v 11:00 | Madla |  Zajímavosti
Dlouho, předlouho jsem váhala, zda mám na své tránky vložit tento článek. Vajíčková zkouška totiž dopadla naprosto katastrofálně a já pro to nemám racionální vysvětlení.
A protože chci podporovat správnou věc, kterou pro mě bezesporu koupě výrobků s označneím BIO je, velice jsem váhala, zda mám zveřejnit srovnání konvenčních vajec z velkochovu s vejci s označením BIO.
Váhala jsem a váhala, až za mě vše vyřešil můj drahý, protože mi položil zásadní otázku, jíž celý problém posunul do oblasti mravní zodpovědnosti.

Tak abych byla tedy zodpovědná ke všem čtenářům těchto stránek a hlavně, abych se případně dopátrala odpovědi na své proč?, přináším zde malou vaječnou reportáž s podivným výsledkem.

O co tedy šlo?

Koupila jsem ve stejný den, ve stejném hypermarketu klasické balení konvenčních vajec z velkochovu a protože jsem si všimla vedle nenápadně vyskládaných vajec v BIO kvalitě, zajásala jsem a řekla si, že udělám zkoušku, v níž bych si ověřila, zda jsou BIO vejce stejná, lepší, či horší než vejce z velkochovu, se kterými se obvykle v různých hyper-, super- setkáváme.

Vnitřně jsem věřila, že vajíčková zkouška dopadne pro vejce s označneím BIO zcela nekompromisně v jejich prospěch.

Nastavila jsem tato pravidla:

vejce budu vařit po identicky dlouhou dobu, každé v jednom hrnci o zhruba stejném objemu
sním je holá, pouze s kouskem chleba, aby chuťový vjem nic nenarušovalo

Tak jsem do toho šla. Z lednice jsem vytáhla vejce v BIO kvalitě, která si spokojeně hověla v pohodlném papírovém kartonku:

P1000851-SM
Klasická vejce už byla vysázena v lednici v plastovém držáčku na vejce:
P1000852-SM
Vzala jsem si dva zhruba stejně velké hrnce se stejně tlustým dnem a naplnila je horkou vodou, a dala na sporák. BIO vejce jsem vložila do kastrolu na pravé zadní plotýnce, vejce "normální" na plotýnku veldejší. Plamen jsem zregulovala tak, aby byl plamen na oboou hořácích stejný. A vejce jsem vařila 7 minut. proč zrovna sedm minut a ne déle? Protože tak to mám prostě ráda, po sedmi minutách je bílek hezky pevný, ale žloutek má krásně krémovitou konzistenci.
Po uvaření jsem vejce ihned schladila pod proudem ledové vody a pěkně je oloupala. A už zde byly vidět první rozdíly - BIO vejce mělo tenoučkou skořápku a loupalo se velice snadno, bílek se nelepil na stěny skořápky, což mi bylo podezřelé, protože jsem předpokládala opak.
Naopak vejce z velkochovu se loupalo obtížně, skořápka byla na některých místech jakoby k bílku přilepená, takže se bílek odlupoval i se skořápkou a po oloupání vznikl nevzhledný vaječný šišoid.

Zde je fotografický důkaz, vejce vlevo je v BIO kvalitě, nádherně lesklé a hladké a jeho konvenční bratr z velkochovu vedle něj vypadá jako odrbaný vekslák.
P1000853-SM
Ale protože na vzhledu až tak nezáleží a důležitější je charakter, vejce jsem rozřízla a nejprvě bedlivě prohlédla. Rozdíl je zřetelný na první pohled:
P1000854-SM
Na elvo vejce v BIO kvlaitě s chybě zbarveným bledničově žlutým žloutkem vedle konenčně produkovaného vejce se žloutkem krásně oranžově sytým. Položila jsem si hned otázku, jak je tak markantní rozdíl možný? Nevíte někdo, zda se ve velkochovech ještě přidáváají karoteny do žrádla pro nosnice? Protože jiné vysvětlení mě prostě nenapadá. Na stejně krásně zbarvená vejce se pamatuji ze svých vzpomínek z dětství, kdy jsme trávili prázdniny na venkově u tety v Klopinách. Její slepičky snášely přesně taková dokonale oranžová vejce. a karoteny do žrádla opravdu nedostávaly.

A nyní přišla chvíle pravdy, chuťová zkouška, na kterou jsem se velcie těšila a ve skrytu duše jsem neskrývaně fandila vejci v BIO kvalitě. Plna očekávání jsem se zahryzla do bledničkově nevýrazně zbarveného BIo vejce a bohužel musím říct, že ani vzhled, ani chuť neodpovídaly ceně, která byla trojnásobně vyšší než u konvenčních vajec z velkochovu. Ač jsem koupila vejce čerstvá, bílek nesl jasné tóny hořkosti a žloutek byl naprosto bez chuti, jen jakási hmota bez vůně, chuti a zápachu. Rychle jsem zajedla soustem chleba a v očekávání věcí nejhorších jsem opatrně pozřela vejce "normální". A výsledek? Chuťový koncert - jemný bílek s čistou chutí a žloutek? Naprosto fenomenální - plná vaječná chuť útočila na mé chuťové pohárky, které si ihned vyžádaly pokračování. byla jsem tak unešená chutí, že jsem se musela strokrát dokola ujišťovat, že opravdu jím normální vajíčko. Protože se snažím spotřebu vajec ve své kuchyni ze zdravotních důvodů omezovat, požádala jsem o nestranné pouzení manžela. Ten ochutnal stejným způsobem obě vejce a jeho verdikt byl stejný jako můj, vejce napravo je svkělé a dalo by se jíst jen tak, vejce levé je rpostě levé a nechutné.
A mě začal v hlavě hlodat červíček podezření ... Co když jsem nějak zaměnila vejce BIO a nebio? takhle krásně lahodně přece musí chutnat právě BIO vajíčko, ne?
Červíček hlodal a hlodal, krmil se mými pochybnostmi, až z něj narostla pěkná tasemnice, která mě doslova užírala. takže po večerním uspání dítěte se vaječná zkouška opakovala. Tentorkát s asistencí manžela, který měl celou věc dozorovat.

A jak dopadla ověřovací zkouška? Bohužel musím říct, že opět ve prospěch vajec konvenčních.

Mé zklamání bylo veliké, převeliké. Fandím BIo výrobkům a například jogurty v BIO kvalitě se s těmi klasickými prostě nedají srovnat - jsou o tolik chutnější, že si raději připlatím pár korun navíc a vím, že krom chuti do sebe nedostávám žádný zbytečný zahušťující škrob a ani jiné svinstvo.
Výbornou zkušenost mám i s jinými výrobky - BIo těstovinami, celozrnými moukami, prostě zatím vše, co jsem koupila v BIo kvalitě bylo skvělé a neporovnatelně chuťově lepší než výrobky konvenční velkoprodukce.
Tak proč zrovna vejce tak totálně pohořela? Vysvětlí mi někdo, v čem byla chyba?

Jen pro pořádek dodávám, že konvenční vejce byla původem z Čech a ta v BIO kvalitě si to do super-, hyper-, přicestovala až z Maďarska. Že by maďarské slepice snášely nedobrá vejce?

Máte také takovou zkušenost?

Z vajíčkové zkoušky pro mě tudíž vyplývá následující - ač jsem byla natěšena a rozhodnuta, že pokud vaječná zkouška proběhne ve prospěch BIO vejce (tajně jsem v to doufala a mé zklamání tak bylo oprávněné), tak bud kupovat jen a pouze vejce v BIO kvalitě. Jen dodávám pro úplnost, že vejce BIo byla takřka třikrát dražší než vejce běžná. A proto jsem se tedy nakonec donutila ke zveřejnění tohoto článku, protože nemá cenu kupovat nedobrá vejce za trojnásobek běžné ceny.

Ale dobře mi u toho není a tak alespoň doufám, že se dozvím, proč tomu tak mohlo být a proč se z BIo vajec stalo takové veliké zklamání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 coco-choc coco-choc | E-mail | Web | 30. května 2010 v 18:44 | Reagovat

Bedlivě jsem si přečetla celý článek a nevím, co říct. Je pravda, že s BIO vejci z super hyper nemám zkušenosti (cena je opravdu neúprosná). Ale zase nekupuji trojky z Polska ani Česka. Když už kupuji vejce (často to není, protože máme přístup k domácím vejcím :?-), vybírám si co nejčerstvější a z Česka (dvojky; jedničky jsem ještě nikdy neviděla). Chuť domácích vajíček je plná, žloutek krásně žlutý (ale zase ne oranžový), bílek není vodnatý. Ale zpět k Tvému testu. Nevím, čím krmí koncentrákové slepice, ale můj poznatek je takový, že tato vejce jsou chuťově nevýrazná, žloutek hraje všemi barvami (od bledě žluté až po Tvou okrovou), bílek je jako voda. Bohužel nedokážu vysvětlit, proč BIO byla chuťově mnohem horší než neBIO. Smůla? Náhoda? Fakt netuším. Nevím, jak často používáš BIO potraviny, protože bych řekla, že některé BIO potraviny jsou chuťově méně výrazné než konvenční potraviny. BIO pak mnohým lidem nechutná, protože jim přijde chuťově mdlé. Rozhodně bych BIO neházela do žita, jen bych příště sáhla po výrobku (potravině) ryze českém, cesta jim přeci jen taky nepřispěla a třeba Maďaři mají jiné chuťové buňky :-D.

2 Madla Madla | Web | 30. května 2010 v 20:15 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že normálně vajíčka opravdu moc nejím tak jsem se dokonce ujistila i ochutnáním manželovým, který obě vejce zhodnotil stejně. Ale samozřejmě BIO výrobkům fandím dál a budu je dál používat, protože konkrétně třeba BIO mléčné výrobky mi přijdou chuťově úžasné - jemné a plné chuti, prostě super. Asi to byla náhoda, nebo vejcím spíš neprospěl převoz až z Maďarska.Jestli příště narazím na BIO vejce česká, rozhodně si je vezmu jako společníka do nákupního košíku :-)
Jinak ti moc závidím možnost domácích vajec, to bych brala všemi deseti, i když jinak vejce moc nepoužívám.

3 Beruška Beruška | E-mail | Web | 30. května 2010 v 20:28 | Reagovat

To je tedy pro mne obrovské zklamání :-( Fandím bio výrobkům a můžu říct, že jogurty a sýry jsou mnohem lepší. Bio vejce jsem v žádném marketu nekupovala, protože se občas dostanu k domácím a ty jsou! Asi bych zkusila koupit bio vejce na nějakém farmářském trhu nebo v osvědčeném bio obchůdku. Podle barvy bych vejce zas až tolik nehodnotila, protože ta supermarketová jsou opravdu "dobarvená" skrz krmivo. Ale co se týče chuti, tak to by měl být sakra rozdíl. Domnívám se, jestli viníkem není supermarket a vejce špatně neskladoval nebo nebyly dodrženy podmínky při přepravě. Snad na bio vejce nezanevřete' Zkuste koupit nějaká přímo od farmáře a myslím, že si pochutnáte.

4 toffo toffo | Web | 31. května 2010 v 7:17 | Reagovat

Co tedy vím od babiček o domácích vajíčkách, pěkná barva žloutku závisí na tom, k jakému krmení se slepice dostane. Pokud má šanci hrabat, zobat kořínky (a broučky :-)), oklovávat zelené výhonky. Na farmářském trhu v Klánovicích jsme počátkem dubna kupovali domácí vejce - a taky nic moc, co se týče ohnivosti žloutku. Vysvětlovala jsem si to právě tím, že pestrá strava na slepice po zimě teprve čeká. Je možné, že ty maďarské žijí bio volně, ale pokud se pohybují na vyhrabané půdě, bez kousku zeleného, tak jejich vajíčka kvalitní nebudou.
Jednou jsem viděla pořad německé televize (na ČT) právě o této problematice. Bio farmář s bio slepicemi (ale teď nevím jejich počet) musel každý měsíc stěhovat chov i s mobilním maxikurníkem :-). Prostě se posouval po parcele, protože za ten měsíc slepice travnatý vyměřený pozemek úplně zrušily.

5 toffo toffo | Web | 31. května 2010 v 7:19 | Reagovat

P.S. odrbaný vekslák = super termín. Jak asi budu teď já říkat každému nepovedeně oloupanému vejci? :-D

7 Madla Madla | Web | 31. května 2010 v 9:59 | Reagovat

toffo: Díky moc za vyčerpávající komentář ke článku. Dozvěděla jsem z něj spoustu užitečných informací, o kterých jsem neměla ani tušení. Na BIO vejce rozhodně nezanevřu a budu se po nich pídit, co to dá :-) , jen budu upřednosťňovat jejich české protějšky. Ještě jednou díky moc za skvělý komentář.

8 coco-choc coco-choc | E-mail | Web | 31. května 2010 v 10:22 | Reagovat

[2]: Jsem za domácí vajíčka také moc ráda, ale je zas tak růžové to není. V Praze možnost samozřejmě není. Přítelova babička má v Chebu možnost odebírat domácí vajíčka od jedné paní, takže jakmile přijedeme domů, tak si odvážíme tak 20 domácích vajíček od šťastných slepiček :-D. Jinak souhlasím, že na bio výrobky nedám dopustit. Bio mrkev je sladká (a ne hořká), jablka sladká (a nebolí mě z nich zuby), o mléčných výrobcích ani nemluvě - to je úplně jiná liga (jiné než bio mléko a kefír snad ani nekupuji). Pravda je, že některé výrobky jsou zatím moc drahé (např. máslo), ale časem se to snad srovná ;-).

9 MirekČ MirekČ | Web | 31. května 2010 v 22:51 | Reagovat

Po pravdě řečeno jiný výsledek jsem ani nečekal. Za jediná BIO vejce bych považoval ta, které by mi snesly moje slepice na dvorku. A za BIO rajčata, okurky, cukety, kedlubny, ředkvičky a spol. považuji jen ty, které mi občas moje příbuzná utrhne na své zahrádce....

10 Madla Madla | Web | 1. června 2010 v 10:02 | Reagovat

rosot zklamaná. BIO výrobky kupuju moc ráda a vždycky jsem byla nadšená jejich chutí, například jogurty v BIO kvalitě se s těmi běžnými nedají chuťově naprosot srovnat. Samozřejmě nejlepší je, když má člověk vlastní zeleninu a vlastní slepice, ale ne každý má tuhle možnost :-( I přesto se BIo vejcím vyhýbat nebudu a pokud narazím na nějaká česká, hned je podrobím stejné zkoušce kvality :-) a tentorktá nebudu z výsledku určitě rozmrzelá :-)

11 Madla Madla | Web | 1. června 2010 v 10:03 | Reagovat

MirekČ: První část komentáře se mi někam vytratila, proto jen píšu, že já čekala pravý opak, protože mě BIo výrobky vždy velmi mile překvapili, co se chuti týče.

12 Monika Monika | Web | 1. června 2010 v 13:02 | Reagovat

Díky za článek:-) už si nějakou dobu kupuji časopis food, kde stále víc a víc propagují bio výrobky jako takové. Občas mě to i štve neboť když člověk chce uvařit dle jejich receptů pro celou rodinu, musela by to být rodina milionáře, a přece neznamená mám peníze na takový časopis = mám i na bio výrobky, jak píšeš, jsou některé i třikrát tak drahší. Možná bych souhlasila, že když si vaří člověk jen sám pro sebe, pak si to možná může dovolit, protože toho zas tak moc nespotřebuje. A zase na druhou stranu Bio výrobkům z hyper a super marketů bych nevěřila ani obal, natož obsah. Pro bio se přece chodí na trhy nebo k znám chovatelům, případně specializovaným obchůdkům s přímou specializací na bio. Tedy ale nemohu asi dobře soudit, když jsem v podstatě žádný z těch výrobků neměla tu čest ochutnat:-) vaření zdar

13 Madla Madla | Web | 1. června 2010 v 15:25 | Reagovat

Já naopak (a doufám, že to z článku vyplynulo) bio výrobkům velice fandím a ráda jim ve své kuchyni přenechávám občas prostor. je ovšem pravdou, že jsou v cenové relaci, kterou si jako žena na mateřské mohu dovolit jen občas. Pravidelně kupuju pouze BIO jogurty a kefíry, ale občas si koupím i něco jiného. Třeba u těstovin, vloček apod. je cenový rozdíl mezi BIO a neBIO velmi malý, zato kvalitativně se od sebe liší velice - a to v zájmu BIO výrobků.jednou za čas uvařit z BIo surovin není tak srašně drahé. samozřejmě nemluvím třeba o mase v BIO kvalitě.
Jinak k tomu nákupu - samozřejmě vím, že by bylo lepší opatřit si BIO výrobky rovnou od nějakého chovatele nebo na trhu, bohužel bydlím na malém městě a tuto možnost nemám. Dojíždět delší vzdálenost do většího města je s malým dítětem dosti komplikované. A specializovaný obchod tu také nemáme, ač si myslím, že by se uživil.

14 Ovecka Ovecka | E-mail | 7. června 2010 v 15:38 | Reagovat

Madlo, už ze zkoušky, jak šla vejce loupat, je jasné, že bio vejce nebyla určitě čerstvá. Nevím, jestli to tu už někdo nepsal, neměla jsem čas podrobně pročítat všechny komentáře. Asi je to dáno tím, že bio potraviny jsou dražší a obchodník se je snaží prodat, i když mají svůj zenit za sebou. Strašně mě to štve, když vidím v obchodě bio produkty seschlé, uválené, přehrabané. Co se týče barvy žloutků, letos byla zima dlouhá, slepice chované "na dvorku" se dostaly k zelenému krmení později, např. naši zahradní "jestřábi" mají ohnivě oranžové žloutky teprve asi měsíc, i když v zimě dostávali sušené kopřivy, seno a podobně. Při schvalování, co je či není bio produkce, se bohužel nejde ani tak po kvalitě výrobku, jako po dodržení administrativních opatření, protože ta jdou snadno zkontrolovat. Navíc většina bio výrobků v našich super hyper pochází z Itálie, Rakouska, jenom zlomek je česká produkce. A už se mi taky podařilo koupit rakouskou bio mrkev hořkou a dřevnatou.

15 Madla Madla | Web | 8. června 2010 v 9:07 | Reagovat

Ovečka: Díky moc za milý a obsáhlý komentář. Asi se zrovna došlo ke zkombinování několika negativních faktorů a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo :-( Špatné skladování, dlouhý a nejspíš nešetrný transport a poté dlouhý "odpočinek" v chladící vitríně prostě vejcům neprospěly. :-(
Ale hůl nad nimi nelámu, jen nebýt odkázána právě na ty hyper-, super- ... :-|
Docel azávidím všem, co mají možnost konzumovat vlastní domácí vajíčka, mě v tomto případě nezbyde, než se uchýlit ke vzpomínkám na dětství :-(

16 Pipi Pipi | Web | 9. června 2010 v 12:55 | Reagovat

Ahoj Madlo, na bio vejce rozhodně nezanevři! Já jsem jejich velká zastánkyně a myslím, že jsi zkrátka chytla několik špatných faktorů. Ovecka má pravdu, že barva žloutku závisí na stravě, období a pod. Navíc z Maďarska dovezená vejce nemůžou být z principu čerstvá a to, že se skořápka po uvaření dobře loupe je známka cca týden starých vajec, ačkoliv taková jsou k úpravě "natvrdo" právě vhodná.

Já osobně oranžový žloutek z konvenčních vajec nesnáším a dávám je akorát tak do těsta. Ta barva je nepřirozená a doplněná karoteny, což není nezdravé, ale je to snaha obchodníků vyvolat pocit čerstvých vajec od "čerstvých" slepiček z koncentráku, jak vtipně psala Coco.

Bio vejce, se kterými mám zkušenost, mají vždy zdravou žlutou barvu a vím, že je vše jak má být. Vím, že česká bio vejce stojí i deset korun za kus, ale když si chceme doma dát vejce na hniličku či na měkko, jiné vejce prostě nebereme, jsou zdaleka nejchutnější. Objednávali jsme si u českých farmářů bio vejce za čtyři koruny!, vyzvedávaly se v Toulcově dvoře a kromě famózní chuti byly navíc levné! :-)

Dobré a levnější bio vejce (ovšem z Německa) mají i v Plusu, jsou sice dovezená, ale pořád lepší než z klece. Tolik moje zkušenost.

17 Madla Madla | Web | 9. června 2010 v 20:57 | Reagovat

Pipi: Díky moc za krásný a poučný komentář.
Neboj, na bio vejce rozhodně nezanevřu, jen budu prostě hledat ta česká. Jen nevím, zda na ně někdy narazím, protože trhy do našeho malého městečka dosud nedorazily a k bio farmářům je to přeci jen kus cesty, kterou s malým dítětem nemůžu absolvovat. Ale pátrání pokračuje :-)

18 Mari Mari | E-mail | 21. října 2010 v 9:33 | Reagovat

Ahojky Madli,

můžu potvrdit, že vejce, které mi snesou slepičky a leží mi v lednici třeba i 14 dní, se chovají jinak, když se je uvařená snažím oloupat první den a jinak po těch 14 dnech. Takže rozhodně nezavrhuju BIO - spíš bych bohužel řekla, že díky ceně ležely v tom super-hyper- moc moc dlouho a dopadlo to tak, že už nebyly zrovna čerstvé.
Také netuším, jak dlouho jsi váhala s napsáním článku, ale úplný konec května už mají slepice vajíčka krásná - takže buď se ty ekologické nepohybovaly v ekologikém chovu, nebo - což je možná ještě horší - vůbec nebyly BIO :-(

19 Madla Madla | Web | 21. října 2010 v 13:29 | Reagovat

Mari: jj, je to tak, vajíčka asi dlela na pultech regálu dlouho, předlouho, navíc jim zřejmě neprospěla cesta z dalekého Maďarska (BIO vejce českké provenience bohužel nebyly ve jmenovaném supermarketu  k nalezení :-(), prostě se sešlo víc negativních faktorů, což se odrazilo na kvalitě. Jinak s napsáním článku jsem váhala dlouho, celý měsíc a půl ve mně hlodal červíček, jestli já, příznivkyně zdravé výživy, mám jít s pravdou ven ;-)

20 Jitka Pyšková Jitka Pyšková | 21. února 2013 v 14:45 | Reagovat

Jsme ekologické farma a vyrábíme bio vajíčka.Moje reakce na váš pokus je: bio vejce bylo staré /za to nemůže výrobce,ale prodejce/a konvenční vajíčko je nacpáno umělými barvivy, ale bylo čerstvé. Doporučuji nakupovat přímo u výrobců a klidně si prohlédnout chov. 28.3.2013 máme v Klatovech v Hifi klubu přednášku o vajíčkách, mase a bio-nebio. Zvu vás.Jitka kontakt 603164806

21 Madla Madla | Web | 25. února 2013 v 16:29 | Reagovat

Jitka Pyšková: Ano, máte naprostou pravdu. Vejce byla stará díky tomu, že ležela dlouho na pultě v obchodě. Teď kupuji domácí vajíčka od jedné místní paní a je to opravdu neporovnatelné, jsou jednoduše skvělá. Takže bio vejce z velkého super-, hyper- už nikdy.
Klatovy mám hodně z ruky, ale přeji Vám ve Vašem snažení hodně nadšenců a hodně nadšení.

22 fustigator fustigator | Web | 20. června 2015 v 8:49 | Reagovat

sms půjčky do 500 8-O

23 dachten dachten | Web | 8. září 2016 v 18:24 | Reagovat

equa bank půjčky 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama