Listopad 2010

Rychlé, zdravé a chutné müsli

20. listopadu 2010 v 21:23 | Madla |  Sladké vábničky
Tohle müsli prostě miluju a když se v naší domácnosti vyskytnou přezálé banány, hned vím, co s nimi. Občas ani nečekám na to, zda nějaké banány zbydou a prostě si tuhle zdravou dobrotu spáchám jen tak. Výborná je nejen ke snídani, ale i jako rychlá svačinka, nebo zdravé zobání třeba k televizi (kterou my ovšem nemáme).
A navíc se dá recept různě obměňovat, můžete použít podle chuti různé sušené ovoce nebo měnit oříšky, fantazii se meze nekladou a výsledek bude vždy prudce sežratelný.

Když sepisuji tento recept, tak je už müsli dávno v trapu, takže než abych si zaslintala klávesnici, raději napíši hned soupis ingrediencí, a protože dítě spí spánkem klidným a pokojným, nažhavím zřejmě hrnec a jedno müsli si usmyslím.

Rozpis na šest až osm porcí:

2 hrnky (s objemem 250 ml) ovesných, ječných či žitných vloček (nebo jejich kombinace)
4 lžíce slunečnivocýh semínek
6 lžic strouhaného kokosu
1/2 šálku hnědého cukru
1 lžička skořice
2 banány
2 hrsti oblíbeného sušenéhoo ovoce (bezkonkurenční jsou brusinky)
1/2 šálku nahrubo nasekaných mandlí (nebo smě oblíbených ořechů)
4 lžíce kvalitního slunečnicového oleje

Takže zapomeňme na váhy a k ruce si vezměme obyčejný hrnek čtvrtlitráček. Dále si nachystejme pěkně velký hrnec, ve kterém budeme zdravou dobrotu připravovat.
Ve větším hrnci tedy nasucho opražíme námi zvolený druh vloček, přisypeme k nim slunečnicová semínka a strouhaný kokos  a za občasného míchání necháme na pánvi dozlatova opéci. K této suché směsi přidáme na kousky nakrájené banány a vsypeme také půl hrnku hnědého cukru a lžičku skořice.
Směs na granolu1

A mícháme a mícháme a necháme se unášet sladkou, přesladkou vůní. banán se nám v hrnci "rozpatlá" a bude fungovat jako dokonalé pojidlo. Ač unášeni vůní, musíme zůstat nohama na zemi a nedopustit, aby se nám müslispálilo. Takže občas směs prohrábneme vařečkou či jiným instrumentem a činíme tak do doby, než cel směs pěkně nezhnědne.
Směs na granolu2

Jemně hnědou směs odstavíme ze zdroje tepla a přidáme do ní sušené ovoce dle naší chuti (větší kousky samozřejmě překrájíme), mandle (či jiné ořechy) a müsli přelijeme čtyřmi lžícemi kvalitního jednodruhového slunečnicového oleje. A promícháme.
Granola
Já byla tentokrát líná a mandle jsem ani nekrájela na hrubo a opražila jsem je spolu s vločkami, cukrem a banány. A byla to lahoda.
Protože toto müsli obsahuje banán, není příliš trvanlivé a v lednici vám vydrží tak čtyři dny (ale to už ho budete mít dávno snězené).
Servírovací foto snad pořídím časem, protože se na svou misku müsli, přelitou dobrým bílým jogurtem v bio kvalitě vždycky tak třepu, že mi všichni a všechno musí jít z cesty. Tedy i foťák ...

Rychlá a zdravá snídaně je tedy hotová a pokud vás zajímá historie müsli, jukněte se třeba sem.

Přeji vám dobrou chuť a klidné a optimistické probuzení do nového dne.

Pokud chete snídat spíše konzervativně, dejte si k snídani třeba čerstvě upečený, nádherně voňavý a křupavý chleba podle vaší chuti.

Jednoduchý pstruh na kmíně s citrony

7. listopadu 2010 v 13:52 | Madla |  Rybky nejen mořské
Máte rádi ryby? Já ano a pokud není na mém talíři minimálně jednou týdně čerstvá ryba, jsem celá nesvá a koukám, kde nějakou tu rybí potvůrku sehnat. Mrazákový výlov mě brzy přestal bavit a naštěstí na hrázi blízkého rybníka lze každou středu a pátek zakoupit čerstvě vytaženoua na přání zamordovanou rybičku dle aktuálního výběru. A tak, pokud pracovní povinnosti dovolí, je můj drahý většinouv pátek žádán o něaký ten rybí výlet. Tentokrát přinesl krásné menší pstroužky, lesklé a hrjaící duhovými bravami, s jasnýma očima a pevným bílým, chutným masem.


A provedla jsem s nimi rychlou úpravu. A pokud máte rádi chuť pečeného citronu , určitě tento rychlý recept vyzkoušejte.

Budete potřeobvat (pro dvě vyhládlé osoby a jedno věčně nedojedené batole):

2 menší pstroužky
sůl, čerstvý mletý pepř (mým favoritem je směs čtyř pepřů, kterou si vždy čerstvě uhmoždím)
1 citron, nakrájený na plátky + šťáva z 1/2 citronu
půl kostky másla
drcený kmín
sůl
kousek másla na vytření pekáče
půl hrníčku bílého vína

Není na jídlo, ale šikne se:
dřevěné špejle

Já svůj recept mírně upravila podle Sladkovodní kuchařky Milana Paličky. Zde je doslovný recept, který mě inspiroval.

Na svém báječném muži jsem nechala špinavou práci a vykuchané pstroužky jsem umyla pod tekoucí vodou, osušila, pokapala citronovou šťávou a zlehka ze všech stran osolila. Osolilit nezapomeňte také břišní dutinu rybky.
Necháme čtvrt hodinky odpočívat a mezitím si nakrájíme na plátky citron a máslo.

V hodině H si rozpálíme troubu na 200 stupňů, pekáč vytřeme máslem, na máslo křížem vyskládáme dřevěné špejle.

Špejle zabrání přichycení a potrhání kůže při pečení.
Pstruha z každé strany jej jemně poprášíme drceným kmínem,

do břišní dutiny mu vložíme dva plátky másla

a citronu

a vložíme jej na špejle v pekáči. Na milého pstroužka naskládáme další dva plátky másla a kolečko citronu, podlijeme bílým vínem

a pečeme asi dvacet minut až půl hodinky, podle velikosti ryby.
A servírujeme:

Podáváme s různě upravenými bramborami nebo jen tak, s bagetkou a lehkým bílým vínem.
U nás se podávalo s nadýchanou brambrovou kaší, vonící máslem a smetanou.
Dobrou chuť!