Červeným vínem opilá kýta špikovaná česnekem

3. prosince 2010 v 13:33 | Madla |  Maso hraje prim
Jak klesne teplota pod bod mrazu, klesá s tím postupně i má nálada, protože brodit s kočárem zasněženou krajinou s mokrýma nohama není příliš moje velké hobby. Jo, kdyby ten sníh tak byl suchý a dal se jenom oprášit, to by bylo hej, to bych asi zimu vzala na milost. Ale takhle, nee. Na náladě nepřidává ani teplými vrstvami obalené dítě, které vstává s pokřikem "snížek, snížek" a nejradši by svou nebohou matku hnalo do bílého nadělení ještě za tmy. A aby nebyl nářku konec, mé levé rameno si vzalo dovolenou a za silné bolesti mi dává seznat, že se zbytkem těla odmítá spolupracovat a nedá pokoj, mrcha, ani v noci. A tak jako správná pracující matka na mateřské dovolené ltíám od ničeho k ničemu, nevím co dřív a zlovolné rameno mi komplikuje i úkony naprosto všední.

Leč práce-nepráce, bolest-nebolest, rodina vyžaduje teplé jídlo a s klesající teplotou i já mám chuť na nějaký pěkný kousek masa. Něco šťavnatého , deliktáního a chutného, prosím. A hlavně rychlého, protože času nazbyt vážně není. Hlava za pomoci mlsného jazyka přemýšlí, oči rejdí po obsahu vyprázděné lednice a nápad je tu.

Nevím jak u vás, ale u nás se vždycky v lednici (nebo v chladném sklepě) vždycky najde minimálně jedna láhev kvalitního červeného vína. Česnek zaujímá v mé kuchyni čestné místo a já mu nikdy nedovolím, aby mě zaskočil svou nepřítomností, proto zbývá jediné, zaskočit si ke kvalitnímu řezníkovi pro nějaké dobré libové masíčko.

Tak pokud jste i vy milovníci česneku, červeného vína a rchlého a chutného jídla, pokračujte ve čtení. Na ovíněnou pečínku budete potřebovat:

vepřovou kýtu asi o váze 1 kila
300 ml kvalitního červeného vína
4 lžíce olivového oleje
1 palici česneku, rozebranou na očištěné stroužky
sůl a pepř
1 lžička sušeného rozmarýnu

Vepřovou kýtu omyjeme, osušíme a ostrým tenkým nožem do něj několikrát na vhodně vybraných místech bodneme. Až si svou skrytou agresi vybijeme, nachystáme si shodný počet očištěných stroužků česneku, které vložíme do vzniklých otvorů v mase. A teď maso zlehka osolíme a opepříme, poprášíme sušeným rozmarýnem a polijeme jej čtyřmi lžícemi dobrého olivového oleje.

Vložíme do vhodné nádoby a masíčko přelijeme 300 ml červeného vína. Překryjeme potravinářsou fólií a dál už se o maso nestaráme. Tedy ano, dáme je někam do chladu a v průbhěu marinování jej alespoň jednou otočíme, aby se omamné víno dostalo do všech záhybů šťavnatého masa.
Já maso marinovala celý den a celou noc a dlouhá vinná koupel mu více než prospěla. A tak, když přišel čas Č, rozpálila jsem si troubu na vražedných 200 stupňů a odpočaté maso přiklopila pekáčem (v mém případě jsem přes maso přetáhla velký kus alobalu a zakryté jsem jej pekla něco málo přes hodinku. Občas jsem zvědavě nakoukla, jestli se vínová marináda nevypřila, a nechala jsem se mámit báječnou vůní linoucí se celou kuchyní.
Po asi hodině a čtvrt jsem alobal odklopila a masíčko jsem ještě dvacet minut nechala pěkně dokřupava vypéct.


Červenalo se jako prostořeká školačka, ale ta chuť a vůně byla prostě úžasná. Štávu jsem nijak nezahušťovala a nechala jsem jí hrát prim na kopečku jemné bramborové kaše.
Tohle jídlo mi hned zlepšilo náladu, takže pokud zápasíte s chmury, vezměte si k ruce kus masa a láhev vína a hned vám bude veseleji.

Podprahové sdělení: toto nemá být pobídka pro alkoholismus :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | Web | 3. prosince 2010 v 20:24 | Reagovat

Líbí se mi podprahové sdělení. V některých případech by nabádání mohlo být i trestné.

2 Madla Madla | Web | 4. prosince 2010 v 7:28 | Reagovat

Pája: Podprahová sdělení jsou nebezpečná :-), musí se s nimi tedy umět zacházet. Tedy, nerada bych se dostala do křížku se zákonem, že bych se příště věnovala jen suchému receptu? :-)

3 vilemina vilemina | Web | 6. prosince 2010 v 15:22 | Reagovat

Požít 1/3 litru vína za den je pro ženy doporučené lék. kapacitami! Takže to je pro zdraví.

Krásná a jednoduchá kombinace, víno se hodí k jakémukoli masu!

4 Madla Madla | Web | 7. prosince 2010 v 9:43 | Reagovat

vilemina: Díky za krásný komentář :-) Ono to nakonec bývá většinou větší než doporučovaná dávka, kdo by si totiž k tak krásně ovíněnému masu odepřel skleničku téhož lahodného moku, že? :-) S vínem vařím moc ráda, vlastně si nedovedu představit lednici bez něj :-D

5 Martin Martin | E-mail | 2. dubna 2013 v 22:33 | Reagovat

Ahoj Madlo :)

zkusili jsme dnes tvůj recept a vůbec se nám to nepovedlo, bylo to moc kyselé a víno se asi úplně vypařilo, neboť výpek byl úplně bez barvy, použili jsme frankovk. Maso jsme naložili včera, podlili dvěma deci (měli jsme 750 g) a nechali jej nasávat. Tak nevíme, co s tím, protože to musí být bašta! Jaké víno jsi použila? Bez skryté reklamy :) P.S. V seznamu píšeš 200 ml vína a v textu dále 300 ml ... tak kolik? :D Martin ..

6 Madla Madla | Web | 6. dubna 2013 v 20:17 | Reagovat

Martin: No, to je mi moc líto, že se nepovedlo. Ono hodně záleží na vstupních surovinách, pokud do receptu použijete nekvalitní kyselé víno, i výsledek pak bude kyselý a nedobrý. Já používám Modrý Portugal od našeho oblíbeného vinaře a výsledek je vždycky velice dobrý.
Jinak se omlouvám za nedorozumění ohledně množství vína, v podstatě by mělo stačit 200 ml, ale pokud se při marinování všechno víno vsákne, klidně bych podlila ještě další deckou. Tak přeju, ať se příště podaří!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama