Kouzlení z domácího lístkového těsta a pár receptů k tomu

5. ledna 2011 v 17:02 | Madla |  Slané potěšení
Neznám nikoho, kdo by odolal jak sladkým či slaným dobrotám z lístkového těsta. Když je chuť na něco dobrého, není nic jednoduššího, než vytáhnout z lednice či z mrazáku lístkové těsto a podle vlastní fantazie a stavu domácích zásob jej čímkoli naplnit.
Takže si teď asi budete klepat na čelo, když začnu s tím, že nad domácí lístkové těsto prostě není. Asi si budete myslet, že už nevím, co roupama, že nemám co dělat, nebo že jsem se dočista zbláznila.
A přeci jsem se nezbláznila...
Prvním popudem k domácí výrobě lístkového těsta u mě byla především chuť těchto běžně dostupných polotovarů - prostě jsem v nich cítila ztužený tuk či co, nebylo to nějak ono. Za druhé - po tom, co jsem se stala matkou a krmičem své ratolesti, mnohem víc dbám na složení potravina  neustále čtu složení výrobků, ze kterých hodlám daný pokrm vytvářet. A u lístkových těst se mi moc nelíbilo přidávání různých éček a podobných přísad. Vím, že pod některými éčkovými strašáky se skrývají nevinné vitamíny či další látky rosltinného původu, ale, a už se dostááme do finále, já to prostě chtěla zkusit doma. Naše babičky (dobře, v mém případě spíš už asi prababičky) přece neměly možnost koupit si hotové lisotvé těsto a když chtěly rodinu uctít nedělním moučníkem z lístkvoého těsta, musely si ho udělat.
A z těchto dvou důvodů jsem do toho šla.

A jak to dopadlo? Naletěla jsem na zeď a hmoždila se zbytečně, nebo jsem byla za svou práci odměněna? Čtěte a možná budete překvapeni a možná se pak taky zblázníte a nebudete se harcovat do obchodu pro kupované těsto, ale radši zanoříte své ruce do mouky a v libé práci necháte vzniknout máslem vonícímu a nádherně lístkujícímu těstu.

Tak tedy, mé popudy byly vysvětleny - bylo načase jednat. Díky všemocné síle internetu jsem prohlížela recepty, ale i na velmi kvalitních foodblozích se peklo z těsta kupovaného. Pokud jsem narazila na výrobu domácího lístkového těsta, zase se mi nezdálo složení, postup apod. Sice jsem si chtěla vyzkoušet, zda to v domácích podmínkách zvládnu, ale nechtěla jsem si zbytečně přidělávat práci. A pak jsem narazila na rpavé zlato - zápisník čtenářů na stránkách pana Cuketky, kde paní Naďa předkládá nádherný návod i s detailním fotopostupem jak na to.
Protože to není nápad z mé hlavy, nechávám tu pro vás odkaz a jen přidám pár svých vylepšení.
U těsta "nudlového" hodně záleží na savosti mouky - porpvé mi trvalo opravdu víc než pět minut, než jsem z cárů těsta vytvořila pěkně pružnou těstovou kouli a ještě to nebylo úplně ono, mohla být ještě krapet pružnější. Podruhé jsem měla mouku sice stejné značky, sála však úplně jinak a dokonce jsem mouku musela přidávat. Takže pokud si nejste jisti tím, jak má "základní" těsto vypadat, mělo by být po vypracování měkké a pružné a před prvním použitím - tedy když na něj dáte těsto máslové - by mělo mít stejnou teplotu jako těsto máslové. To nedávám hned studené z lednice, ale nechávám jej asi pět až deset minut povolit při pokojové teplotě. Lépe se pak zabaluje. A když spěchám apotřebuji mít vše rychleji, rozpustím máslo rozkrájené na pltáky v mirkovlnce - normálně vlním 1 minutu na střední výkon a pak už pokračuji podle receptu paní Nadi.  Po dvoj až trojnásobném přeložení pak dám těsto na čtvrt hodinky do mrazáku a pak opět překldám, opět dávám do mrazáku a opět překládám - takhle opadá zdlouhavé zpracování a těsto lze mít hotové a tedy jedenáctkrát přeložené i s odpočívajími intervaly za necelé dvě hodinky.
Těsto bylo tedy hotové,
P1010426_sm

v mrazáku čekala též těsta kupovaná. takže jsem rozmrazila kupované těsto a jala se z obou těst vytvářet sladké a slané pochutiny.

Nejprve přišly na řadu čuflíky s tvarohem a čokoládou, dezert symbolizující pro mě dětství a pohodu.


na čuflíky budeme potřebovat:
1 balení kupovaného lístkového těsta nebo 1/3 domácího lístkového těsta z uvedeného celkového množství
1 vaničku měkkého tvarohu
tabulku hořké čokolády, rozlámané na čtverčky
moučkový cukr dle chuti
rozšlehané vajíčko na potření

Tvaroh rozmačkáme s cukrem dle naší chuti. Z těsta vyválíme tak třímilimetrový plát a narkájíme jej na čtverečky.
P1010427_sm

Na každý čtvereček dáme kopeček oslazeného tvarohu a čtvereček čokolády.
P1010428_sm

Přehneme jako šáteček
P1010429_sm

a potřeme rozšlehaným vajíčkem.
P1010430_sm

Dáme na deset minut až čtvrt hodinky péct do trouby vyhřáté na 200 stupňů.
P1010423_sm
S těstem domácím se nádeherně pracovalo, bylo hebké a tvárné a "čuflíky" z něj dělané držely tvar mnohem lépe než z těsta kupovaného. A to jsem si na nich nedala nijak zvlášť záležet, protože jsem je dělala ve velkém kalupu.
Domácí těsto nádherně lístkovalo a já byla nadšená.

Vrhla jsem se tedy i na slanou variantu - na zelníky se slaninou.

Na ty budeme potřeobvat:

lístkové těsto
pár plátků kvalitní slaniny
hrst dobrého kysaného zelí
rozkvedlané vejce na potření
kmín a hrubozrnná sůl na posypání

Kysané zelí (taktéž domácí výroby - tak jo, jsem blázen, přiznávám) smícháme s plátky kvalitní slaniny
P1010422_sm

a na každý čtvereček vyváleného těsta dáváme kopičku. Vytvoříme šátečky, potřeme vejcem, posypeme kmínem troškou hrubozrnné soli a vrazíme opět do trouby rozehřáté na 200 stupňů.

P1010433_sm


A jak dopadlo srovnání? Neinformované osazenstvo blíže nespecifikované návštěvy na mou otázku - "A které byste řekly, že jsou z těsta domácího" se trefilo v osmdesáti procentech jen podle vizuálního srovnání. A to je co říci. Domácí těsto prostě líp lístkovalo, lépe drželo tvar a hlavně - nádherně vonělo máslem a svádělo k ochutnání.
Snad ani nemusím říkat, že talířky s domácími výtvory zmizely jako první.

A to je pro mě nejdůležitější. Takže až mi příště zbyde půlhodinka volného času, zanořím opět ruce do mouky a vytvořím si pěkný bochan lístkového těsta a nebudu marnit svůj čas oblékáním sebe a dítěte a klopotnou cestou po zamrzlých ulicích do nejbližšího obchodu s volným vstupem pro kočárky (který je samozřejmě až na druhé straně města) pro těsto, které mi vlastně tak úplně nechutná.
A jak to máte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janah Janah | Web | 5. ledna 2011 v 18:11 | Reagovat

:-P Oba recepty vypadají skvěle. :-P

2 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 5. ledna 2011 v 19:16 | Reagovat

Sbíhají se mi sliny, sladká i slaná varianta - obě lákají k zakousnutí.

3 Madla Madla | Web | 5. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Janah: Díky moc, taky že jsou skvělé :-) Sladká varianta vítězí u kžadého bez rodílu věku a pohlaví, slaninovo-zelná je zase jasnou jedničkou u silného pohlaví ... :-)

4 Madla Madla | Web | 5. ledna 2011 v 20:08 | Reagovat

babi Maňasová: To jsem moc ráda, protože obě jsou skvělé. A když jsou s opravdovým a nešizeným domácím lístkovým těstem, jsou ještě o to lepší :-)

5 Pipi Pipi | Web | 6. ledna 2011 v 16:13 | Reagovat

Teda Madlo, opět jsi mě dostala. Já myslela, že není nic pracnějšího, než domácí lístkové těsto, ale ty to zvládneš jen tak mimochodem a s děckem v závěsu... :-D

Já bych se do toho nepustila už z principu své líné nátury, ale před tebou smekám klobouk!

6 Madla Madla | Web | 6. ledna 2011 v 20:15 | Reagovat

Pipi: Díky moc za tak pozitivní ohlas :-) Ona ta příprava těsta vypadá složitěji, než ve skutečnosti je. Při prvním pokusu mi čistá práce zabrala asi třičtvrtě hodinu, při druhém už jsem svůj postup zrychlila a vychytala nějaké mouchy a celá práce (bez mrazicích intervalů, kdy těsto čekalo na to, až bude mít opět tu správnou konzistenci na překládání) mi netrvala déle než půl hodiny. Což je úplně v pohodě i s dítětem za zády :-)

Kdybys měla línou náturu, tak nevytváříš takové dobroty, nad kterými pak pro změnu slintám zase já :-)

7 DolceVita DolceVita | E-mail | Web | 7. ledna 2011 v 20:32 | Reagovat

Zvládat tohle všechno s mrňouskem za zády je kumšt :-) Domácí lístkové těsto se hodí vždycky a určitě se mu nic nevyrovná. Dala bych si jak slanou, tak sladkou variantu. A to jsem se zařekla, že od sladkého se budu držet zpátky.

Do nového roku přeji hodně nových nápadů, mateřských radostí, zdravíčka a pohody. Šárka ;-)

8 Madla Madla | Web | 8. ledna 2011 v 13:11 | Reagovat

DolceVita: Díky moc za chválu, někdy to jsou ale pěkné nervy, udržet v pořádku dítě i kuchyň :-) Sama jsem byla překvapená, jak u mě domácí lístkové těsto zabdovalo a od té doby mám vždy v mrazáku alespoň pár kusů v pohotovosti.
Sladkého jsem po vánočním obodbí taky trošku přemlsaná, ale protože nás čeká velké manželovo jubileum, tak se sladkému pečení a mlsání přeci jen neburáním :-)
i já ti Šárko přeji do nového roku vše nejlepší, hlavně zdraví, spoustu radosti a pohody  spoustu kreativity nejen v kuchyni.

9 toffo toffo | Web | 9. ledna 2011 v 15:18 | Reagovat

Milá Madlo, tvoje oslavná óda na domácí lístkové těsto je prudce nakažlivá! A to máme nyní v našem nejdražšímsupermarkketuvestředníevropě slevu na máslo Dr. Halíř! Asi budu překládat celý pracovní týden. :-D

10 Madla Madla | Web | 10. ledna 2011 v 12:21 | Reagovat

toffo: Tak to je moc milá nákaza a ještě milejší komentář :-) Domácí lístkové těsto za tu námahu opravdu stojí, takže pokud si zásobíš lednici dobrým máslem, máš předem takřka vyhráno. U nás jsou dvě kostky vždy v pohotovosti, co kdyby náhodou došly zásoby, že ... :-)
Tak se pak těším, že poreferuješ, jak dopadl výsledek,. určitě to bude báječné. A po práci je to i pěkná relaxace :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama