Duben 2013

Francouzská čokoládová pěna s třešňovicí a olivovým olejem

30. dubna 2013 v 20:04 | Madla |  Sladké vábničky
Je máj, je máj, máme tady zase máj, zase máj. Je máj, je máj...


Anebo radši romanticky?

Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.

Celou verzi slavné básně naleznete například zde: http://www.lupomesky.cz/maj/

Ať máte rádi živočišného Petra Vášu a Ty syčáky nebo radši romanticky se tvářícího (leč ve skutečnosti snad ještě více živočišného) Káju Hynka Máchů, je nesporné, že máj je prostě lásky čas a tak si ho pojďme osladit hříšně dobrou čokoládovou pěnou. Lehkou jako pírko, jednoduchou na výrobu a tak dobrou...

Na dvě slušné porce budete potřebovat:

100 g hořké čokolády (s 85% kakaa)
1 lžíci medu
3 vejce (žloutky a bílky zvlášť)
2 lžíce olivového oleje
2 lžíce třešňovice
větší špetka soli

Čokoládu si nalámeme na kousky a dáme spolu se lžící medu a olivovým olejem rozpustit nad vodní lázeň. Rozpuštěnou čokoládu odstavíme a necháme mírně zchladit, poté do ní zlehka vmícháme žloutky. Bílky vyšleháme dotuha. K čokoládové směsi přidáme třešńovici a větší špetku soli. Soli se nebojte, pěkně zdůrazní a podtrhne chuť čokolády. Do čokoládové směsi velmi zlehka zabalíme sníh z bílků. Dáme do sklenic a do chladu, minimálně na tři hodiny.


Já vím, je to hodně nezvyklé, cpát do slakdého olivový olej, ale pokud použijete kvalitní oliváč, v pěně jej neucítíte, jen se postará o krásnou vláčnost a jemnost. A třešňovice pak podtrhne chuť a vůni. Tak si určitě dejte do nosu!


Víc fotek pěny nebude, měla jsem co dělat, abych ji vyfotila takhle, je totiž vážně neodolatelná!

Tak si ji rychle udělejte, čokoláda je totiž jak známo afrodiziakum, tak ať vám to líbání pod rozkvetlou třešní pěkně jde!

Celožitný celozrnný chléb typu Moskva

21. dubna 2013 v 9:12 | Madla |  Kváskové recepty
aneb sliby se maj plnit nejen o Vánocích. Takže konečně po nechutně dlouhé době přidávám slibovaný celožitný celozrnný chléb, který je od kupované Moskvy k nerozeznání. Teda, je samozřejmě o moc lepší, ale o tom pššt, ať někoho nevyděsíme :-)
Chtěla jsem recept napsat už minimálně před měsícem, jenže syndrom karpálního tunelu si prostě vybral svůj čas a já pro neskutečně nepříjemné brnění a necitlivost prstů nemohla ani klápat na klávesnici. Bohudík nevím, kde manžel schovává pilku na železo, kterou jsem v jednom zoufalém okamžiku chtěla použít, takže mi nezbylo nic jiného než se vzmužit (nebo vzženit, když jsem žena?) a vydržet.

Takže jen díky mé neschopnosti najít potřebné nástroje teď nejsem paní Pahýlková a už mírně poslouhajícími konečky prstů můžu alespoň chvíli datlovat do klávesnice. Bude to psaní na etapy, ale bude. Alespoň se připravíte na to, že i k upečení tohoto chleba je nutné rozpočítat si správně práci, protože tenhle tmavý hutný a chutný zázrak vám zabere dva dny.


Teď jsem vás vyděsila, že jo? Ale nebojte, pokud zvládnete třikrát po sobě něco přisypat, přilít a zamíchat, tak zvládnete i tenhle chleba. To vám slibuju!


Recept jsem převzala z těchto výtečných zdravých stránek, kde se to skvělým kváskovým pečivem jen hemží. Trošku jsem si recept upravila tak, aby mi vždycky vyšel, protože v původním receptu bylo hodně vody a chleba se pak při krájení dost lepil na nůž. Ale postupným pečením jsem vychytala všechny mouchy a musím říct, že tenhle chleba je můj nejoblíbenější.
Je neskutečně zdravej, takže je to asi takový ten typ "holčičího" chleba, ale miluje ho třeba i maminka mého muže, která jinak na zdravou stravu moc není. On je totiž fakt pekelně dobrej.


Tak honem k receptu.

1.den (zhruba v 18:00)

si nachystejte:

100 g aktivního žitného kvásku
100 g celozrnné jemně mleté žitné mouky
140 ml vlažné vody

Všechno jednoduše smíchejte v těstíčko, které by mělo mít hustotu asi jako hustší lívancové těsto. Dejte do mísy, přikryjte potravinovou fólií a dejte na teplé místo do druhého dne ráno. Těstíčko by mělo pěkně prokvasit a zvýšit svůj objem asi o třetinu, mělo by být celé pěkně bublinkaté. Pokud se vám zdá těsto málo bublinkaté, kldině ho ještě nechte pár dhoin v teple prokvasit.

2. den (cca v 8 ráno)

přidejte k prokvašenému těstíčkuz prvního dne
400 ml vlažné vody
250 g celozrnné jemně mleté žitné mouky

Zamíchejte a zase dejte to tepla přikryté igelitkou nebo potravinářskou fólií. Zhruba po čtyřech, pěti hodinách by mělo být těsto pěkně prokvašené a opět pln maličkých bublinek.

2. den (cca ve 13 hodin) přimícháme

350 g celozrnné jemně mleté žitné mouky
1 rovnou polévkovou lžíci soli
1 rovnou polévkovou lžíci drceného kmínu

Zamícháme a těsto vlijeme (nebo přemístíme pomocí lžíce) do máslem nebo sádlem vymazané hranaté chlebíčkové formy. Mám tu klasickou velkou formu, 30x11 cm. Těsto uhladíme a nalalčíme i do krajů pomocí navlhčené dlaně nebo mokré lžíce. Těsto by mělo dosahovat do tří čtvrtin formy. Přikryjeme potravinářskou fólií a necháme ještě cca dvě až tři hodinky dokynout na teplém místě. Těsto by mělo po dokynutí zaplnit téměř celou formu. Před vložením do trouby chleba zlehka potřeme jemně slanou vodou.
Troubu si předehřejeme na 200°C a prvních deset minut pečeme při takto vysoké teplotě. Poté teplotu snížíme na 180°C a pečeme čtvrt hodiny. Poté snížíme na 160°C a pečeme ještě hodinu a třičtvrtě. po hodině pečení já osobně chleba vyklápím z formy na plech a nechám dopéct jen tak, aby se pěkně opekly všechny okraje. A chleba během pečení občas potřu jemně slanou vodou. Propečenost zjistíme vpichme špejle do chleba, pokud se nám zdá chleba ještě vlhký, pečeme jej raději ještě čtvrt hodiny déle.


Upečený chléb vyklopíme na mřížku a necháme zcela a úplně vychladnout, jinak by se nám mohl chléb lepit na nůž. Ale po dokonalém schládnutí (cca 12 hodina víc) chleba uvnitř zpevní, je pěkně hutný, mírně vlhký a hlavně chutná fakt jak Moskva z obchodu.


Jasně, pečení je trošku pracnější, ale ten výsledek fakt stojí za to! Tak co, jdete do něj?


Krásné a vypečené jaro Vám všem přeje Madla!