Červenec 2013

Studená kedlubnová polévka s čerstvou saturejkou

31. července 2013 v 14:39 | Madla |  Z polévkové mísy
To to trvalo, než se ta Madla znovu ozvala, co? Nespadla ani do umyvadla, ani do říkadla. Neodjela hledat svou duši do Tibetu nebo se schladit za polární kruh... Ale nebojme se označit viníka, který může za to, že články komentuju až po mnoha dnech či dokonce týdnech a že se nemůžu dokopat k napsání nového článku. Viníkem je ... léto! Všude všeho dozrává, krásně čerstvé a voňavé ovoce i zelenina se na mě valí ze všech stran a tak, i v tropických vedrech, zpracovávám, zavařuji, vyrábím džemy a marmelády, v těch největších vedrech (kdy rtuť teploměru na slunci vyšplhala na šílených 56,9°C) jsem zavařovala pět kilo okurek a dělala džem ze dvou kil višní. A o výrobě pečených višní do zmrzliny ani nemluvě. Člověk musí být prostě blázen nebo Madla P., aby odolal vábení těch všech darů přírody, co jsou nyní v nejlepší kondici.

Ale protože zase nejsem takový cvok, nepeču se v kuchyni, pokud to není bez výhrad nutné. Takže pokud jsou vedra, nepeču koláče, ani maso, trouba má prostě dovolenou. Volím jídla rychlá, chutná a v podstatě bezmasá. Maso máme vlastně jen o víkendu, a to jen kvůli manželovi, já bych klidně celé takovéto parné léto vydržela jen na zelenině a rybách (jo, ryby bych mohla jíst klidně dvakrát denně, to je fakt).

No ale rychle k polévce, po dvou "chladnějších" dnech se má zase oteplit, tak tahle rychlá studená kedlubnová polévka vám přijde v tropických vedrech k chuti. Je jednoduchá, všechno se nahází jen do mixéru a určitě všechny ingredience máte v lednici (nebo ti šikovnější a obdařenější na zahrádce).

Pro dvě osoby budete potřebovat:

1 větší kedlubnu
2 šalotky
2 stroužky česneku
3 lžíce jogurtu
2 lžíce podmáslí/kefíru/acidofilního mléka
1 lžíce citronové šťávy
hrst čerstvé saturejky

Kedlubnu oloupejte a nakrájejte na větší kusy. Totéž proveďte se šalotkou (můžete použít i normální cibuli, ale šalotka je mnohem jemnější). Dejte do mixéru, přidejte oloupaný česnek, saturejku, podmáslí a kefír a citronovou šťávu. Promixujte. A dejte vychladit.


Podávejte třeba s vařeným vejcem. A kdo potřebuje, tak si polévku dosolí či dopepří, ale díky česneku a saturejce to ani není třeba.

A příště se můžete těšit i na nějakou tu z,rzlinu. Dali byste si třeba melounový nanuk s mátou? Nebo tvarohovou zmrzlinu s pečenými višněmi? Nebo je libo aromatický melounový sorbet s karamelem? Nebo banánovovo-jogurtové nanuky?

Jogurtová zmrzlina s jahodami macerovanými v bílém víně

10. července 2013 v 15:11 | Madla |  Zmrzlinárium
Asi bych měla vyhradit celou rubriku jen pro zmrzliny, přemýšlím, protože by to jednak usnadnilo vyhledávání a taky bych se už konečně mohla zas pořádně rozjet. Zmrzlinny já totiž miluju a jen co uvdiím nějaké větší množství ovoce nebo bylinek, hned bmi naskakují kombinace, ze kterých bych mohla poskládat perfektní zmrzlinu. Tak honem vám představím tuhle ledovou krásku, která je výjimečně dobrá. Snad bude ještě pár dní teplo, tak si ji rychle udělejte, protože sezóna jahod se už rychle chýlí ke konci.

Na zhruba třičtvrtě litru zmrzliny budete potřebovat:

250 g jahod
180 g medu
200 ml bílého vína (raději sladšího)
300 ml jogurtu (ideálně řecký)
200 ml smetany ke šlehání
2 lžíce cukru

Očištěné jahody rozmixujte spolu s medem a bílým vínem dohladka. Nechte odstát nejlépe do druhého dne (krásně se pak prolnou chutě). Smetanu ke šlehání vyšlehejte dotuha. Přidejte bílý jogurt a cukr a promíchejte. Přilijte jahodovou směs a pořándně promíchejte. Nalijte do nádoby vhodné na mrazák, zavíčkujte a dejte do mrazáku. A ideálně každou hodinku směs promíchejte vidličkou.


Ta s macerovanými jahodami je ta růžová nahoře, ty pod ní jsou bíločokoládová s jahodami a domácí ledové višňové pralinky.


A promiňte úsečnost článku, horké léto přeje dovádění (alespoň tomu v pidi bazénku na balkoně a dvě pohybu a radovánek lačná díťata člověku holt pokoj nedají. takže proto ta malá aktivita na blogu. Ale zlepší se to, slibuju.