Pokud jde o Mixit, žádné suché není z nosu...

23. října 2013 v 14:23 | Madla |  Zajímavosti
ani když si objednáte suché plody. Od mixiťáckého týmu mi přišla nabídka, která se neodmítá, požádali mě, zda bych pro ně neotestovala něco z jejich produktů. A v tomhle ohledu já jsem teda holka prodejná. Tak jsem vyfasovala poukázku na 250 Kč a vzhledem k tomu, že jsem doma měla zrovna čerstvě vyrobené home made jáhlové müsli se sušenými třešněmi, kokosem a hořkou čokoládou, a na kaše moc nejsem (ani na kaši jsem fakt dlouho nebyla, přiznávám bez mučení), zvolila jsem si tubus se suchými plody. A hned mi bylo jasné, co tam nasypu. Ořechy, budou to samý ořechy!

Ale postupně. Pokud jste náhodou z Marsu, nebo jste se vrátili z pět let trvající tůry v nedotčených končinách naší matičky Zemi, je docela možné, že jste o Mixitu ještě neslyšeli. Takže nejdřív pár slov úvodem. Mixit je, jak už napovídá anglický název (do češtiny bychom ho mohli přeložit asi jako "Namíchej si") internetový obchod, z něhož si v pohodlí svého domova můžete namíchat svou směs müsli, suchých plodů či kaší, nyní doplněnou i o hodně exkluzivní čokolády. Jednoduše si do imaginárho tubusu nasypete, na co máte chuť. A můžete si zvolit variantu potisku a vtipně si svůj tubus pojmenovat. Pak zvolíte způsob placení a způsob odběru a po zaplacení částky je vám velmi rychle vaše objednávka expedována.


V sekci suchých plodů se můžete opravdu rozšoupnout. V první nabídce je ovoce - od sušené klasiky (jablko, meruňka, višeň...) až po druhy hodně exotické a zajímavé (moruše, mochyně jedlá, žlutý meloun....) až po křupavé lyofilizované jahody, kiwi, maliny a spoustu dalších.

Já se tentokrát od ovoce obrátila bokem a svou pozornost jsem zaměřila na ořechovou část věci :-) Jak totiž začne být chladno, stoupne u mě potřeba ořechů a čokolády a několik stovek procent nahoru. A u Mixitu je nabídka vážně pestrá - můžete si vybrat od vše od mandlové, lískáčové či vlašské klasiky až po takové dobroty jako jsou přechy pekanové, makadamové či para. Nebo přihodit pistácie, pinie či dokonce meruňková jádra!

Já do svého tubusu nadšeně vhodila para a makdamové ořechy, hrdě je hned následovaly ořechy pekanové a kešu.

A ze sekce něco navíc jsem vylovila velké kule lískáčů v mléčné čokoládě, brusinek v karobu a kávových bobů v čoko polevě. Ale vy si klidně přihoďte lentilky, kandovaný zázvor nebo gumové medvídky...

A nezapomeňte si svůj mix pojemnovat a dát mu tak duši. Já se trošku odvázala a protože s dětmi momentálně ujíždíme na Době ledové a protože těch oříšků tam bylo fakt hodně, pojmenovala jsem si svůj mix... Orgasmus veverky Scratch.


A jak jsem byla spokojená?

Jedním slovem skvěle. Po malém problému se slevovým kódem mi byl tubus plný dobrot dovezen hned druhý pracovní den po zaplacení. Tomu říkám rychlost jako blesk.

Pečlivě zabalený tubus s krsáným zimním dekorem skrýval doslova ořechovou nádheru.


Celé velké para, kešu i makadamové ořechy, velké půlky ořechů pekanových. A když jsem se zakousla do kávového bobu v čoko polevě, název celé směsi se mi jevil jako opravdu výstižný. A to nemluvím o velikých křupavých lískáčích obalených v pořádné vrstvě čokolády. Žádné trapné bezpohlavní kousky, prostě nádherně čerstvé a křupavé ořechy. Jediné, k čemu jsem měla trošku výhrady, byly brusinky v karobu. Prostě mi ten karob nejenl, mlsný jazyk hned poznal, že to není čokoláda, ale jakási divná sladká hmota. A ani nakyslá brusinka mu nevytrhla trn z paty.

Cenově jsem s Mixitem taky spokojená, protože za těch 250 korun jsem si opravdu dopřála spoustu u nás na malém městě nedostupných ořechů. Tedy přesně 475 gramů těch nejlepších a nejšťavnatějších ořechů, jaké můžu mít. A kávové boby v čoko polevě mě dostaly do kolen. Jsou mou novou láskou (rodina promine ...).

Co vy a Mixit? Müslíte na ně? Dokonce zvažuju, že si, až začne být vážně kosa, objednám i nějaké ty kaše. A to vám říká osoba, která je už pátým rokem na mateřské a je fakt ráda, že se z kašičkování vybabrala...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 toffo toffo | 23. října 2013 v 17:33 | Reagovat

Přiznávám, že v rámci držení domácí kasy šetřím a míchám si svoje "mysli" sama a sama ho pravidelně snídám. Ale naše děti "dostaly" originál Mixit od velikonočního zajíčka, tubusy pro nastartování školních mozků.

2 Madla Madla | E-mail | Web | 24. října 2013 v 10:34 | Reagovat

toffo: Jojo, taky si radši míchám své vlastní müsli (o kterém stoprocentně vím, že je bezlepkové), ale ty suché plody mě dostaly.
Pro děti je to hodně dobrý dárek, místo přeslazených pseudočokoládových vajíček radši müsli nabité chutí :-) Hned bych šla tvým dětem uzobávat :-)

3 Shraven Shraven | E-mail | Web | 24. října 2013 v 21:26 | Reagovat

Mixit taky můžu, už jsem od nich zkusila leccos (i když se cítím trochu zhrzeně, že si mě taky nepředcházejí - asi vědí, že mě mají jistou ;)
Mimochodem, tvůj post je báječně rozjetý! :)

4 Madla Madla | E-mail | Web | 25. října 2013 v 13:09 | Reagovat

Shraven: Já se hodně divila, že se mi ozvali a nemít jen mateřskou, roztáčím to u Mixitu mnohem častěji :-)

5 Anidea Anidea | Web | 18. února 2014 v 18:08 | Reagovat

Hned jsem byla k Mixitům kouknout. Jdu si vybírat. Díky za tip, nikdy jsem o tom neslyšela.

6 Petruška Petruška | Web | 12. července 2014 v 14:59 | Reagovat

MixIt je fantastickej, objednávám pravidelně již přes rok. Vřele doporučuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama