Listopad 2014

Domácí rybí prsty

19. listopadu 2014 v 10:32 | Madla |  Rybky nejen mořské
aneb jak mi školka kazí děti. Miluju ryby. To asi pravidelným čtenářům tohoto blogu neuniklo, že jsem nejspíš převtělený tučpták, ale rybí prsty ...brr. Směs bůhvíjakých semletých rrybích odřezků obalených v trojobale a usmžených, to mě nikdy nenadchlo. Jenže ve školce je servírují celkem pravidelně a naše taktéž rybožravé děti je milují a vyžadují i doma.

Jasně, mohla bych koupit nějaký mražený polotovar, usmažit ho a věnovat se bohulibým činnostem jako třeba žehlení, krmení domácího zvířectva (krom oblovek, morčete, chameleona a cvrčků máme totiž i vdoní želvičku) nebo věčného vysávání a uklízení vysypaného Lega...

Leč tyto pochybné produkty prostě kupovat nehodlám, takže si radši zaneřádím linku pravidleně obíhající soustavou misek s moukou, vejcem a strouhankou.

Takže pokud si chcete přidělat práci, nachystejte si:


balení kvalitního rybího filé
sůl, pepř
strouhanku (celiaci použijí kukuřičnou)
hladkou mouku )ceilaci se musí spokojit s rýžovou)
rozkvedlané vajíčko
plátek másla

rybí filé rozmrazíme, opláchneme pod studenou tekoucí vodou, osušíme papírovou utěrkou, zlehka osolíme a opeříme a nakrájíme na pravidlené proužky. Obalíme v mouce (doporučuju rýžovou, ta tolik nenasákává tukem), ve vajíčku a ve strouhance a dáme na plech. na každý kousek ryby položíme hoblinku másla a strčíme do trouby vyhřáté na 200 °C zhruba na čtvrt hodiny. Potom obrátíme a dopečeme i z druhé strany.


Podáváme s jemnou bramborovou kaší nebo vařeným bramborem. A hlavně s dobrým pocitem, že děti jí opravdové ryby a ne semleté zbytky bůhvíčeho.

Oříškové laskonky

10. listopadu 2014 v 10:22 | Madla |  Sladkosti bezlepkové
aneb moje osobní cukrářská výzva. To jsem takhle jednou dostala objednávku na spoustu cukroví na oslavu. Byly tam muffiny "z oční kliniky", linečtí ježečci, ovocné košíčky, mini věnečky a mini větrníčky s karamelovou polevou. A laskonky. Které jsem ještě nikdy nepekla. Měla jsem k nim poněkud ostražitý postoj, protože jak se něco musí šlehat v páře, tak se mi to obvykle nějakým záhadným způsobem zdrcne (proto se mi ještě za celých šest let mého snažení nepodařilo vyrobit perfektní créme brulée - a teď mě za to všichni foodblogeři kolektivně odsoudí a vyhostí...), tak jsem měla obavy.

Ale protože jsem žena odvážná, šla jsem do toho jako do výzvy, vybrala jsem si osvědčený recept ze stránek Maminčiny recepty a pak to šlo jako po makrele.

Takže jestli chcete pokořit svou osobní cukrářskou výzvu jako já, nebo si prostě jen pochutnat na úžasně lehounkých a pořádně oříškových laskonkách, které se v puse jen rozplynou, následujte nejen instinkt, ale hlavně nezapomeňte číst následující řádky. Já si postup jako obvykle mírně zjednodušila

Ingredience

6 bílků, 300 g krystalového cukru, 300 g moučkového cukru, 100 g jemně mletých lískových oříšků

Postup

Já si dala vařit vodu do varné konvice, horkou ji nalila do hrnce a do nádoby na šlehání jsem dala bílky a s krystalovým cukrem a ušlehala jsem velmi hustý sníh. Poté jsem v páře ušlehaný sníh stěrkou opatrně přemístila do mísy a přidala jsem jemně mleté lískové oříšky. Ty jsem předtím asi deset minut opražila nasucho v troubě na 180°C , nasypala jsem je na papírovou utěrku a rychle z nich sloupala slupky. Ještě horké oříšky jsem rozmixovala na jemno v mixéru. Vařečkou jsem do sněhu vmíchala moučkový cukr a oříšky.
Plech jsem si vyložila papírem na pečení a na něj jsem položila šablonu na laskonky. Do každého otvoru jsem dala lžičku oříškového sněhu, rozetřela a stěrkou uhladlae a setřela přebytečný sníh. je to trošku piplačka, ale jde to dobře. Opatrně jsem šablonu odstranila a položila na další plech. Laskonky jsem sušila pomalu v troubě vyhřáté na 80°C asi 45 minut. Musí být tvrdé, ale nesmí zhnědnout. Hotové vychladlé laskonky jsem plnila karamelovým krémem. Protože jak je něco karamelového, musí to být výborné. Ale plnit můžete klidně i třeba lískooříškovým krémem.
Stejným způsobem můžeme připravit laskonky kokosové, místo oříšků přidáme hrst kokosu.


Na karamelový krém si nachystejte:

1 plechovka Salka karamel (pokud máte obyčejné, musíte ho nejdřív cca dvě hodiny vařit a poté nechat vychladnout)
250 g másla
300 ml mléka
3 lžíce Gustinu

Z Gustinu a mléka uvařte hustý puding, který nechte za občasného míchání vychladnout. Do nádoby na šlehání si dejte část Salka karamel, přidejte část mléka a šlehejte. Poté přidávejte postupně puding a šlehejte, pak přidejte další Salko s máslem, šlehejte a puding a tak dál, než všechno spotřebujete a až se vám vytvoří krásně hladký hustý karamelový krém.

Krémem spojujte zcela vychladlé laskonky. Hotév laskonky ještě můžete pocákat rozpuštěnou čokoládou.

Bohužel jinou fotku laskonek než v krabici se zákusky nemám, protože když jsem je připravila na jakoukoli oslavu, tak jsem je v předoslavovém frmolu prostě nestihla vyfotit a jakmile přišli první návštěvníci, tak laskonky zmizely jako úderem blesku. Ať jich bylo jakékoli množství, vždycky zmizely jako první a pravidelně si někdo bručel pod vousy, že na něj nezbyla ani jedna laskonka...

Tož si je upečte, když só tak dobré.