Prosinec 2014

Avokádovo-kakaový "puding"

7. prosince 2014 v 19:20 | Madla |  Sladké vábničky
Je to strašně dobrý, je to strašně zdravý a budete po tom mít energii jako králíček Duracell. Pokud jste zastánci alternativního stravování, tak tuhle dobrotu určitě znáte jako své boty a jen si klepete na čelo, proč ta Madla objevuje Ameriku.

Po pravdě, slyšela jsem o tomhle "pudingu" už mnoho, co mě ale vždycky odrazovalo, byla jeho hlavní složka. Avokádo. Nemám ho ráda. A to jakože hodně. Avokádo? Pro mě ovoce bez chuti a bez vůně, takový zelený margarín. Jenže jednou bylo takhle avokádo v akci. V Albertě ho měli snad za osum korun za kus. Tak jsem dvě pěkně zralé kousky vzala domů. Rozloupla jsem, děti byly nadšené z mega velké pecky a hned mi ji sázely do květináče k šefleře. Ochutnala jsem, jestli se v mých chuťových preferencích přeci jen něco nezměnilo. Nezměnilo. Nechutnalo mi. Ochutnal ho i náš pětileťák a s všeříkajícím výrazem ho vyplivl. A to jinak baští ovoce a zeleninu skoro po kilech. A pak jsem si vzpomněla na tenhle profláklý recept a avokádu jsem dala šanci vyniknout na sladko.

Na jednu porci vám bude stačit:

1 avokádo
1 - 2 lžíce medu
1 - 2 lžíce kakaa (já použila Franko doslazované rapadurou, těšte se na další příspvěk)
případně trošku mléka (nebo jeho rostlinnou alternativu)

Já měla avokáda superzralá. Takže jsem je jen rozpůlila, vyjmula jsem pecku, sloupla slupku a rozmačkala je vidličkou. Přidala jsem med dle chuti a kakao. A se zavřenýma očima ochutnala. A týý blááho bylo to dobrý! A dokonce moc. Chuťově i konzistencí to připomínalo čokoládovou pěnu ... fakt nekecám. Normálně jsem si z toho sedla na zadek.


Pak jsem zase vstala. Avokádový "puding" jsem navrstvila do pěkných skelniček a dala vychladit do lednice, že si dám ráno zdravou snídani spolu s domácícm kokosovým mlékem.

Jenže všechno bylo jinak. Mláďata se rozhodla vstávat už v nějakých pět hodin a já ještě v mrákotách jsem jim dala svou avokádovou dobrotu ozdobenou lesními ostružinami z mrazáku. Pak jedno dítko zmerčilo moje pokusy scedit jakousi bílou tekutinu a dožadovalo se ochutnání. Moje kokosové mléko v nich zmizelo jako blesk. A pak lítali po kuchyni, obýváku a předsíni jako turbomyši až do půl osmé, kdy se trochu rozednilo a kdy je krkavčí matka konečně nezačla expedovat do školky.

Takže tak, pokud je vaší nejoblíbenší snídaní čokoládový muffin, skořicové vafle, hemenex nebo chleba s tvarglema, udělejte si změnu a prostě ochutnejte sladké avokádo. A doufám, že si z něj sednete na zadek stejně jako já...