Listový salát s malinami a gorgonzolou

6. srpna 2015 v 17:30 | Madla |  Salátové lupení
Podle posledních příspvěků na blogu to asi vypadá, že doma cukr přesypáváme lopatou, spíme v něm a pak si ho dáme k snídani, obědu a večeři. Bohudík realita je jiná a naše lednice je k prasknutí nacpaná ovocem a zeleninou, občas domácím sýrem, tvarohem od farmáře a domácími vajíčky. A když je vedro, byla bych celé dny schopna přežít jen na melounech, výborných maminčiných šťavnatých rynglích a červeném angreštu. Jenže když máte malé děti, máte se zmrzlinou nebo melounem na oběd smůlu. Děti chtějí polívku a teplé jídlo, k obědu i k večeři. Nevím, jestli jen ty moje, ale náš šestileťák je schopný zblajznout dva plné talíře polívky, pak si dát poctivou dospěláckou porci hlavního jídla, k tomu salát a za dvě hodiny má zase hlad. A tak vedra nevedra, musím vyvařovat každý den. A děsím se puberty, to budu muset asi vařit ve vaně.

Ale když se poštěstí a mí úžasní rodiče si vzmou na celý den na hlídání oba naše milované Příšeráky, je to pohoda. Nikdo po mě nic nechce, můžu si všechno v klidu udělat, obědvat zmrzlinu a pak si klidně za hodinu dát tenhle výbornej salát. S Gorgonzolou, kterou z Brna přivezl můj drahý, s posledními malinami od tchyně a čerstvým listovým salátem to byla lahůdka.
Tak pokud náhodou narazíte na nějaké maliny, určitě si ho udělejte!


Orientačně si nachystejte:

opláchnuté a oklepané listy salátu (hlávkový,ledový...)
Gorgonzolu (ať vás ani nenapadne ji nahrazovat Nivou!)
čerstvé maliny

Na zálivku:

šťáva z jedné limetky
lžička medu
lžíce oliváče


Omyté salátové listy natrhejte, nasypte na ně rozdrobenou Gorgonzolu a maliny, přelijte zálivkou (jednoduše smíchejte ingredience), zlehka promíchejte a ihned podávejte.


Je úžasnej, nekecám! Křehké lístky salátu, sladkost malin a sametová jemnost Gorgonzoly jsou opravdu úžasnými spojenci.
Ach, ach a ještě jednou ach. Škoda, že sezóna malin je tak proklatě krátká!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama