Bílkové a bezé dorty, Pavlovy

Kávový bezé dort s čokoládovým tvarohovým krémem

13. prosince 2012 v 10:10 | Madla
aneb řekněte to obří pusinkou. Při pročítání svých oblíbených blogů jsem dostala ohromnou chuť na sněhové pusinky s kávovou příchutí. Nejlépe ve formě dortu. Jenže nikde kolem žádná příležitost. Ale já si příležitost vždycky najdu a tak mi stačilo jedno malé rodinné setkání k vytvoření úžasně nadýchaného kávového dortíku s s čokoládovým tvarohovým krémem. Můžete mu říkat Meringue Pie nebo taky dort Pavlova, ale v podstatě to jsou "jen" obří kávové pusinky spojené neskutečně dobrým a hlavně jednoduchým čokoládovým tvarohovým krémem.

Na čtyři bezé korpusy o průměru dvacet cm budete potřebovat:

8 bílků
špetka soli
400 g cukru krupice
5 g práškové instantní kávy (např. Jacobs Velvet)
4 čajové lžičky kukuřičného škrobu (Gustin)
2 čajové lžičky bílého vinného octa

Na tvarohový čokoládový krém:

250 g měkkého tvarohu
200 g mléčné čokolády
špetka soli

na dozdobení:

dotuha ušlehaná šlehačka
hoblinky hořké čokolády

Nejrpve si smícháme čokoládový tvaroh. Nad vodní lázní si rozpustíme nalámanou čokoládu a až je zcela rozpuštěná, přidáme k ní měkký tvaroh a špetku soli (pro zvýraznění chuti). Pořádně procmícháme a dáme do lednice.

Zapneme troubu a rozheřejeme ji na 180 stupňů. Na plech si dáme papír na pečení. Z bílků, do kterých jsme přidali špetku soli (lépe se tak ušlehají) ušleháme sníh, který tvoří vláčné špičky. Po částech do něj vešleháme cukr a pokračujeme ve šlehání, až vznikne hustý, lesklý sníh, tvořící tuhé špičky.
Přikápneme ocet a a poprášíme kukuřičným škrobem a kávou, kterou jsme si přesili přes cedník. Zlehka a opatrně překládáním vmícháme do hmoty.
Na pečicí papír si nakreslíme dva kruhy o průměru dvacet cm a na další pečicí papír také dva stejné kruhy. Hmotu opatrně nanášíme na kruhy a snažíme o stejnou výšku všech placek.
Vložíme do trouby a ihned snížíme teplotu na 120 stupňů a pečeme hodinu a čtvrt. Ve vypnuté troubě pak necháme korpusy ještě dosušit.
Po vyjmutí z trouby necháme na plechu zcela vychladnout a poté je velmi opatrně sloupneme z pečicího papíru. Jeden plát přemístíme na talíř, potřeme čokoládovým tvarohem, přiklopíme další plackou, pokryjeme krémem, přiklopíme plackou a tak dále. Povrch dortu můžeme zdobit dotuha ušlehanou šlehačkou a hoblinkami hořké čokolády.

Jestli se vám nezdá počet pater dortu, nešálí vás zrak, skutečně jsou tam jen tři pláty, ačkoli jsem upekla čtyři. leč jeden plát se mi při přenášení rozlomil vpůli, takže moje Všechnomusíbýtstoprocentní Já rozhodlo, že dort bude sestávat jen ze tří korpusů. I tak byl pěkně vysoký a snědl se během chvilky.


Je nadýchaný, sladký, jemný, prostě si ho musíte udělat! Takže pokud vám po pečení lineckého zbydou bílky, už víte co s nima, že jo?

Kakaové mini Pavlovy s borůvkovou omáčkou se sirupem z dobromysli

30. ledna 2012 v 9:49 | Madla
Známý dort Pavlova, pojmenovaný podle ruské primabaleríny Anny Pavlovy, je u nás v rodině snad nejoblíbenějším dezertem. Poprvé jsem si jej střihla loni podle tohoto základního receptu a od té doby jsem jej dělala už nepočítaně. Spolu s lanýžky nesmí sladká, křehká a v puse se rozplývající Pavlova chybět na žádné naší rodinné oslavě. Jejjí výhodou je navíc to, že je úplně bez mouky a bez mléka, takže ji mohou i ti, kteří musí držet přísnou bezlepkovou a bezmléčnou dietu (tímto zdravím svou čtyřletou neteřinku Adélku, díky níž se vždy na každou oslavu naučím nějakou novou bezlepkovou a bezmléčnou dobrotu).
Já Pavlovu nedělám ve formě velkého dortu, ale jako malé jednoporcové Pavlovy. Jednak se to líp servíruje (odpadá drobení při rokrajování), jednak se člověk necítí blbě, když si bere už třetí kousek :-))

Ale konec řečí, jdeme na Pavlovu, na kterou budeme potřebovat:

8 bílků (já použila zmražené, které jsem dva dny předtím nechala rozmrazit v lednici)
400 gramů cukru krupice
4 čajové lžičky kukuřičného škrobu (Gustin)
2 čajové lžičky bílého vinného octa
4 lžíce kvalitního kakaa

Dále:

smetana ke šlehání (vyšlehat)
podle chuti moučkový cukr
nebo kvalitní bílý jogurt

Na borůvkovou omáčku se sirupem z dobromysli:
300 g mražených borůvek
150 ml domácího dobromyslového sirupu
1 lžičku kukuřičného škrobu
50 ml vody

Postup:

Zapneme troubu a rozheřejeme ji na 180 stupňů. Na plech si dáme papír na pečení . Z bílků ušleháme sníh, který tvoří vláčné špičky. Po částech do něj vešleháme cukr a pokračujeme ve šlehání, až vznikne hustý, lesklý sníh, tvořící tuhé špičky.
Přikápneme ocet a a poprášíme kukuřičným škrobem a kakaem, které jsme si přesili přes cedník. Zlehka a opatrně překládáním vmícháme do hmoty.
A teď si vezmeme k ruce velké vykrajovačky ve tvaru srdíček, nebo jiný oblíbený jednoduchý tvar a dáme vykrajovačku na plech, lžící dáme vrstvu hotmy, zlehka uhladíme a takhle pokračujeme, až spotřebujeme všechnu hmotu a všechny plechy ...
Vložíme do trouby a ihned snížíme teplotu na 120 stupňů a pečeme třičtvrtě hodiny.
Po vyjmutí z trouby necháme na plechu zcela vychladnout.


Pavlovu vždy podávám s dotuha vyšlehanou šlehačkou,


přelitou nějakou ovocnou omáčkou, ke kakaovým mini Pavlovám jsem zvolila borůvkovou omáčku s domácím sirupem z dobromysli podle tohoto receptu. Výroba omáčky je nejsnadnější na světě. Do rendlíku vsypeme mražené borůvky, přilijeme sirup a necháme 10 minut povařit, poté si v 50 ml vody rozmícháme lžičku kukuřičného škrobu a vodu se škrobem vlijeme k vařícím se borůvkám. Za občasného promíchání povaříme ještě pět minut, necháme vychladnout a poté podáváme.
Pokud nemáte sirup z dobromysli, nevadí, jednoduše přislaďte borůvkovou omáčku dle vaší chuti a přilijte stejné množství vody jako u sirupu. Omáčka bude i tak moc dobrá.


A teď kompletace: vezmeme si jednu malou Pavlovu, navrstvíme na ni vyšlehanou šlehačku (nebo hustý bílý jogurt - tahle varianta je fakt božská, svěží jogurt krásně vyrovná sladkost Pavlovy) a přelijeme borůvkovou omáčkou.


Miluju Pavlovu, na povrchu je křehká a křupavá, uvnitř jemně mazlavá a pěnově nadýchaná (nevím, jak tu konzistenci popsat, každopdáně za ní může ocet a škrob), k tomu šlehačka nebo svěží jogurt a sladká tečka v podobě borůvkové omáčky s jemnou bylinkovou dobromyslovou dochutí. Jednoduše božské!


Pavlova je prostě stejně křehká kráska jako půvabná dáma, po níž je pojmenována, a jestli jí ještě nemáte dost, vyzkoušejte třeba karamelovou, kterou vyrobíte podle základního receptu, jen cukr krupice vyměníte za voňavý cukr třtinový.

A jestli nevíte, jak si schrastit potřebný počet bílků, není nic jednoduššího, než připravit rodině špagety Carbonara :-)

Sladkou dobrou chuť vám přeje Madla!
 
 

Reklama